Bezpieczny remont mieszkania tylko z dobrą polisą mieszkaniową!

Planujesz remont mieszkania? Weź pod uwagę nie tylko wybór odpowiedniej aranżacji czy firmy wykonawczej. Zadbaj także o zabezpieczenie się przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wydarzeń. Podczas prowadzenia robót budowlanych nietrudno o uszkodzenie mienia, zalanie mieszkania, przepięcie czy powstanie innych szkód. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie mieszkania na czas remontu oraz gdzie je najlepiej kupić.

Ubezpieczenie na czas remontu – na czym polega?

W przypadku, gdy zamierzasz wykonać poważne prace budowlane, związane z renowacją mieszkania, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Zmiana armatury łazienkowej czy kuchennej nierzadko wiąże się z ryzykiem wystąpienia zalania. Takie zdarzenie będzie nie tylko przykrą niespodzianką, ale także może wpłynąć negatywnie na stan posadzki, wyposażenia, czy wykończenie ścian.

Do tego też trudno wyeliminować zagrożenie związane ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy uszkodzeniem szklanych gablot podczas prac remontowych. W takich sytuacjach pomocne będzie odpowiednie ubezpieczenie mieszkania. Co więcej, jeśli już masz tradycyjną polisę zabezpieczającą nieruchomość, to warto skontaktować się z TU. Wszak wykonane prace budowlane mogą spowodować wzrost wartości budynku, a przy tym zmiany w zakresie ochrony.

Gdzie można wykupić ubezpieczenie na czas remontu?

Wykupienie polisy warto zaplanować, zanim dojdzie do rozpoczęcia renowacji. Ubezpieczenie mieszkania na czas remontu na rankomat.pl bardzo łatwo wybierzesz o dowolnej porze i bez konieczności wychodzenia z domu. Jednak pamiętaj o tym, że taka polisa najwcześniej będzie obowiązywać od następnego dnia po podpisaniu umowy. Dlatego najlepiej rozejrzeć się za dobrą ofertą wcześniej, tak aby mieć możliwość wybrania najkorzystniejszej propozycji.

Korzystając z internetowego kalkulatora dostępnego na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator, w kilka minut uzyskasz zestawienie z ofertami od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Wcześniej wystarczy wypełnić krótki formularz, który ułatwi wyszukanie odpowiednich ofert dla Ciebie. W ten sposób:

  • z łatwością wybierzesz najlepsze ubezpieczenie dla Ciebie,
  • zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na kontakt z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi czy dojazd do stacjonarnej agencji,
  • zabezpieczysz swoje finanse przed ewentualnymi szkodami powstałymi podczas prowadzenia prac remontowych.

Korzystając z internetowej porównywarki, dobierzesz także dodatkowe rozszerzenia polisy, działające na wypadek wandalizmu czy włamania z kradzieżą. Do tego klienci mogą również zdecydować się na ochronę prawną, która będzie niezwykle przydatna np., w przypadku sporu z wykonawcą. Ogromną popularnością na czas remontu cieszy się także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Będzie mieć ono zastosowanie, np. gdy na skutek prac budowlanych uszkodzisz mienie sąsiada. Decydując się na polisę chroniącą mieszkanie na czas remontu oraz dodatkowy produkt, masz szansę na uzyskanie oferty w atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak dobrać żyrandol kryształowy do aranżacji wnętrz?

Następny artykuł

Podświetlany numer domu - 5 powodów, że warto w niego zainwestować

Związane stanowiska