Jakie meble pasują do pokoju łazienkowego?

Marzysz o pokoju łazienkowym, ale nie wiesz, jak go zaaranżować? Wbrew pozorom duża przestrzeń do zagospodarowania wcale nie musi ułatwiać tego zadania. Daje Ci bowiem tak dużo możliwości aranżacyjnych, że czasami trudno zdecydować się na jeden projekt. Łatwo jest zaplanować miejsce, w którym stanie wanna wolnostojąca, umywalka czy kabina prysznicowa, ale co z meblami? Jakie będą najlepsze? Czy lepiej postawić na popularne zestawy, czy zrobić coś na wymiar? Dzięki wskazówkom znajdującym się poniżej będziesz wiedział, czym kierować się przy wyborze mebli łazienkowych.

Nie rozmiar się liczy, a design i funkcjonalność

Tak naprawdę do pokoju łazienkowego wstawisz wszystkie meble, jakie tylko Ci się wymarzą. Podczas aranżowania pokoju łazienkowego nie musisz pilnować, aby każdy centymetr wolnej przestrzeni był odpowiednio wykorzystany. Jeśli tylko będzie to pasowało do Twojej koncepcji, pod ścianą możesz postawić nawet trzydrzwiową szafę.

Skoro rozmiar mebli nie jest najważniejszym kryterium wyboru mebli do pokoju łazienkowego, to co w takim razie nim jest? Tego typu aranżacje tak naprawdę łączą cechy właściwe dla pokoju i łazienki. Mają dużą powierzchnię i mogą znaleźć się w niej meble takie jak szafa czy niewielka sofa. Wszystkie meble muszą być jednak dopasowane do stylu aranżacyjnego, który wybierzesz. Spójność wystroju jest w tym wypadku bardzo ważna. Warto także postawić na meble funkcjonalne, czyli takie, które pozwolą Ci schować wszystkie przedmioty przechowywane w łazience. Dzięki temu unikniesz nieporządku, który mógłby tylko niszczyć efekt.

Praktyczne rozwiązania aranżacyjne do pokoju łazienkowego

Jeśli nie chcesz w pokoju łazienkowym przechowywać większej liczby przedmiotów niż w zwykłej łazience, świetnie sprawdzą się popularne meble łazienkowe tworzące zestaw. W jego składzie znajdziesz szafkę umywalkową, słupek i jedną stojącą czy wiszącą szafkę. Taki zestaw pozwoli Ci schować wszystkie akcesoria i kosmetyki.

Świetny efekt aranżacyjny uzyskasz, decydując się na zabudowaną szafę. Na półkach zmieścisz nie tylko zapasowe ręczniki, chemię, ale także szlafrok czy piżamę. Jednocześnie nie zagracisz pomieszczenia dodatkowymi meblami.

Jeszcze innym sposobem na umeblowanie pokoju łazienkowego jest wybór pojedynczych, stylizowanych mebli. W jednym kącie możesz postawić niewielką komodę na rzeźbionych nogach, a po stronie umywalek odkryte i wiszące półki na podręczne kosmetyki. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w pokojach łazienkowych utrzymanych w stylu glamour. Do minimalistycznych wystrojów lepszym rozwiązanie będą zabudowane szafy i minimalistyczne słupki zawieszone obok umywalek na podręczne kosmetyki.

Aranżacja pokoju łazienkowego niesie ze sobą wiele wyzwań. Choć przestrzeni do zagospodarowania masz wiele, to jednak tyle samo masz możliwości wyboru odpowiednich mebli. Przede wszystkim kieruj się stylem, który chcesz utrzymać w pomieszczeniu. Dopasuj liczbę mebli do przedmiotów, które chcesz przechowywać w łazience. Dobrym pomysłem są zarówno spójne meble łazienkowe dostępne w zestawach, jak i zabudowane szafy czy pojedyncze stylizowane meble.

Treść promocyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
pfron dofinansowanie do remontu mieszkania 2022

PFRON – dofinansowanie do remontu mieszkania 2023. Kto może skorzystać? Ile wynosi wsparcie?

Następny artykuł
1

Krzesła do salonu - jak wybrać modele idealnie wpisujące się w aranżację wnętrza?

Związane stanowiska