Przeglądasz teraz

Budowa

Artykułów: 83
Skąd dofinansowanie na pompy ciepła

Skąd dofinansowanie na pompy ciepła?

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia pozwalające na energooszczędne i wydajne ogrzewanie budynku zimą oraz chłodzenie go latem, a także przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Zalety tego rozwiązania są liczne: ochrona środowiska, duża oszczędność na rachunkach, łatwość instalacji i obsługi, bezpieczeństwo - to tylko niektóre z nich. W porównaniu z coraz mniej dostępnymi i coraz droższymi surowcami, jakimi są gaz i węgiel, pompy ciepła to pewny wybór wykorzystujący odnawialne źródła energii. Dość sporym problemem jednak mogą być ceny samej pompy ciepła i jej instalacji. Sprawdzamy, o jakie dofinansowania możemy się postarać, aby choć w części pokryć koszty pompy.
dom ekologiczny

Dom ekologiczny – co to jest?

Współcześnie świadomość i zachowania ekologiczne stały się bardzo popularne wśród społeczeństwa. Postępujący kryzys klimatyczny sprawił, że kwestia ochrony środowiska jest jednym z priorytetów. W różnych branżach obserwuje się trendy proekologiczne. Również na rynku nieruchomości coraz częściej spotyka się na przykład energooszczędne domy ekologiczne. Czym one są? 
jak zabezpieczyć niezamieszkały dom przed zimą

Jak zabezpieczyć niezamieszkały dom przed zimą, aby uniknąć poważnych zniszczeń?

Nie udało ci się dokończyć budowy lub remontu domu przed zimą? A może właśnie stałeś się dumnym właścicielem domu, który wymaga wielu prac, ale nie możesz podjąć się ich wykonania wcześniej niż po okresie zimowym? Trudne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, mróz, intensywne opady śniegu, stanowią realne zagrożenie dla niezamieszkałego budynku, który nie jest właściwie chroniony.
ocieplanie celulozą

Ocieplanie celulozą stropów i dachów – metoda podwójnie ekologiczna

Wśród nowoczesnych metod wykonywania izolacji termicznej sporym zainteresowaniem cieszy się ocieplanie celulozą. Ten materiał można wykorzystać do ocieplenia stropów i dachów. Przydaje się także do napraw uszkodzonych izolacji. Celuloza jest także ekologiczna. Jakie zalety jako materiał izolacyjny ma celuloza? Ocieplenie w ten sposób nie będzie miało przed tobą tajemnic, gdy przeczytasz tekst!
zbrojenie stropu

Jak prawidłowo wykonać zbrojenie stropu?

Zbrojenie stropu ma największy wpływ na parametry i żywotność tej konstrukcji. Wylewanie stropu należy do najtrudniejszych etapów prac budowlanych i nie wybacza błędów. Przygotowaniu prętów zbrojeniowych należy poświęcić sporo uwagi. Jakie są zasady? Sprawdź!