Przeglądasz teraz

Budowa

99 artykuł
Podkategorie
ile worków 25 kg na palecie

Ile worków 25 kg na palecie?

Zastanawiasz się, ile worków 25 kg na palecie sprzedają sklepy budowlane? A może planujesz załadować beton lub cement na palety i nie wiesz, ile palet będziesz potrzebować? Jesteś w dobrym miejscu! Sprawdź, jak maksymalizuje się przestrzeń na palecie.
Jakie proporcje na beton

Jakie proporcje na beton są najlepsze?

Wybór właściwych proporcji składników betonu jest bardzo ważny dla jego jakości i trwałości. Dowiedz się, jak przygotować beton do różnych zastosowań budowlanych, korzystając z naszych praktycznych wskazówek. Znajdziesz tu informacje o proporcjach dla betonu chudego, konstrukcyjnego i o wysokiej wytrzymałości. Zachęcamy do czytania!
Skąd dofinansowanie na pompy ciepła

Skąd dofinansowanie na pompy ciepła?

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia pozwalające na energooszczędne i wydajne ogrzewanie budynku zimą oraz chłodzenie go latem, a także przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Zalety tego rozwiązania są liczne: ochrona środowiska, duża oszczędność na rachunkach, łatwość instalacji i obsługi, bezpieczeństwo - to tylko niektóre z nich. W porównaniu z coraz mniej dostępnymi i coraz droższymi surowcami, jakimi są gaz i węgiel, pompy ciepła to pewny wybór wykorzystujący odnawialne źródła energii. Dość sporym problemem jednak mogą być ceny samej pompy ciepła i jej instalacji. Sprawdzamy, o jakie dofinansowania możemy się postarać, aby choć w części pokryć koszty pompy.
dom ekologiczny

Dom ekologiczny – co to jest?

Współcześnie świadomość i zachowania ekologiczne stały się bardzo popularne wśród społeczeństwa. Postępujący kryzys klimatyczny sprawił, że kwestia ochrony środowiska jest jednym z priorytetów. W różnych branżach obserwuje się trendy proekologiczne. Również na rynku nieruchomości coraz częściej spotyka się na przykład energooszczędne domy ekologiczne. Czym one są? 
jak zabezpieczyć niezamieszkały dom przed zimą

Jak zabezpieczyć niezamieszkały dom przed zimą, aby uniknąć poważnych zniszczeń?

Nie udało ci się dokończyć budowy lub remontu domu przed zimą? A może właśnie stałeś się dumnym właścicielem domu, który wymaga wielu prac, ale nie możesz podjąć się ich wykonania wcześniej niż po okresie zimowym? Trudne warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, mróz, intensywne opady śniegu, stanowią realne zagrożenie dla niezamieszkałego budynku, który nie jest właściwie chroniony.