Remont przyczepy kempingowej – porady i kosztorys

Przyczepa kempingowa, choć niewielka, spełnia funkcję domu. Musi więc zawierać sporo różnych sprzętów, a także mebli. Nie powinno więc dziwić, że remont przyczepy kempingowej to duże przedsięwzięcie logistyczne i finansowe.
remont przyczepy kempingowej

Przyczepa kempingowa do remontu? Choć wydaje się to skomplikowane, na pewno sobie z tym zagadnieniem poradzisz. Jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, znajdziesz ekipę remontową, która podejmie się zadania. Obecnie nie ma z tym większego problemu. Żeby jednak remont przyczepy kempingowej przebiegł po twojej myśli, powinieneś najwięcej czasu poświęcić na jego przemyślenie. Dopiero wtedy ta niewielka przestrzeń będzie skrojona pod twoje potrzeby!

Jak wyremontować przyczepę kempingową? Zakres prac

Zanim zaczniesz wyrywać pierwsze meble ze swojej przyczepy, podejmij kilka kluczowych decyzji dotyczących tego, co konkretnie chcesz zmienić. O to, jak odnowić przyczepę kempingową, jeszcze się nie martw. Wyobraź sobie, jak powinna twoim zdaniem wyglądać ta przestrzeń i dopiero zacznij podejmowanie konkretnych decyzji. Choć mowa tutaj o zaledwie kilku metrach kwadratowych, można przeprowadzić szereg mniejszych lub większych zmian, które nie tylko zwiększą komfort podróżowania i życia w przyczepie, ale będą krokiem w stronę zbudowania własnego domu na kółkach.

Zakres prac może więc obejmować:

  • wymianę mebli i sprzętów;
  • wymianę instalacji – na przykład elektryczne;
  • remont sufitu oraz podłogi;
  • wstawienie odpowiedniej wielkości łóżka (lub łóżek);
  • dodatkowe udogodnienia (panele solarne, butla z gazem, wygodne łóżko);
  • zagospodarowanie przestrzeni pod schowki;
  • wystrój oraz dodanie elementów niezbędnych podczas nocowania w przyczepie.

Przygotowanie pojazdu do remontu

Remont przyczepy kempingowej krok po kroku rozpocząć trzeba od przygotowania wnętrza. Znając już zakres prac, będziesz w stanie ocenić, które elementy muszą zostać wymontowane lub usunięte. Zwracaj uwagę, żeby w czasie przygotowywania nie uszkodzić tych części, które mają pozostać wewnątrz. Zwracaj uwagę na okablowanie i inne instalacje, które zainstalowane są w przyczepie. Ich uszkodzenie może wiązać się z dodatkowymi kosztami, których można uniknąć. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz remont samodzielnie, czy z ekipą, proces przygotowania możesz wykonać samodzielnie.

Samodzielnie czy z ekipą remontową?

Nie wiesz, jak odnowić przyczepę kempingową z zewnątrz? Nie masz doświadczenia w projektowaniu i wymianie mebli? Powinieneś skorzystać ze wsparcia profesjonalnej ekipy, która zajmie się wszystkimi wyznaczonymi pracami. To dodatkowy koszt, ale jednocześnie pewność, że praca zostanie wykonana zgodnie ze sztuką. Przyczepa spełnia ważną funkcję, więc ważne, żeby wszystko w czasie wyjazdu działało w niej tak, jak należy. Jeśli masz jednak wiedzę i doświadczenie – możesz wykonać część prac samodzielnie. Pozwoli ci to na zaoszczędzenie pieniędzy, ale jednocześnie będzie wymagało od ciebie większego nakładu czasu. Przeliczaj więc siły na zamiary!

Renowacja przyczepy kempingowej – ile to będzie kosztowało?

Naprawa podłogi w przyczepie kempingowej, wymiana mebli i sprzętów, malowanie – wszystkie te prace to określony koszt, ale wiele zależy od takich czynników jak cena usługi (w przypadku remontu z ekipą) czy jakość zamienników. Jednoznaczne oszacowanie kosztów jest więc trudne, ale uogólniając policzyć można, że generalny remont średniej wielkości przyczepy kempingowej powinien zamknąć się w kilkunastu tysiącach złotych.

Mniejszy remont, raczej odświeżenie i odnowienie, to koszy nieprzekraczający kilku tysięcy złotych. Jak jednak zostało wspomniane – wiele zależy od decyzji dotyczących tego, co i jak będzie remontowane. Kluczowe jest zatem samodzielne oszacowanie kosztów, bazując na cenach zamienników, mebli, farb i wszystkiego, co w czasie tego procesu będzie wykorzystywane. Remont przyczepy kempingowej to złożony proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Na szczęście na rynku działa wiele firm, które specjalizują się w tego typu pracach. Jeśli nie masz pewności, czy dasz radę zrobić wszystko samodzielnie, skorzystaj z pomocy fachowców. Oczywiście – będzie drożej, ale jednocześnie remont zostanie przeprowadzony zgodnie ze współczesnym standardem. Przyczepa ma być miejscem, w którym miło spędzić czas podczas wakacyjnego wyjazdu. Zadbaj, żeby wewnątrz było wszystko, czego potrzebujesz, a ona sama była wygodna i bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ile kosztuje remont mieszkania

Ile kosztuje remont mieszkania? Szacunkowe wyliczenia i porady

Następny artykuł

Wykończenie wnętrz – od czego zacząć?

Związane stanowiska