Wnętrze w stylu industrialnym – jak je urządzić?

Piękne i otwarte wnętrza w stylu industrialnym zachwycają swoją surowością, funkcjonalnością oraz kompozycjami kolorystycznymi. Łączenie kolorów, takich jak czerń, biel i szarość z metalem, miedzią czy kamieniem to jeden z głównych motywów przewodnich tego stylu. Urządzenie łazienki industrialnej oznacza zaprojektowanie przestrzeni, która będzie praktyczna, ale jednocześnie nowoczesna i łącząca w sobie te charakterystyczne dla tego trendu barwy i materiały. Jak zaprojektować łazienkę industrialną?
Łazienka industrialna w szarościach z czarną armaturą

Początkowo styl industrialny kojarzył się z przekształcaniem hal fabrycznych i magazynów na pomieszczenia mieszkalne. Łączył w sobie surowość z nutą nowoczesności i przyciągał przede wszystkim artystów, którzy nadawali wnętrzom indywidualny charakter. Obecnie jest to jeden z najmodniejszych sposobów na aranżację wnętrz w modernistycznym duchu. Stworzenie łazienki industrialnej to połączenie elegancji, funkcjonalności i surowej nowoczesności.  

Jasne łazienki – styl industrialny – poznaj sposób na to połączenie

Styl industrialny kojarzy się z ciemnymi barwami i wnętrzami, w których panuje półmrok oświetlony nowoczesnymi żarówkami na metalowych stelażach. Warto jednak spróbować spojrzeć na ten styl nieco inaczej. Łazienka w stylu industrialnym może być również utrzymana w jasnej kolorystyce, ale należy przestrzegać pewnych reguł, które są esencją tego stylu. Dobrym punktem wyjścia do aranżacji będą płytki z kolekcji Tissue.

Jasna łazienka industrialna
Kolekcja Tissue, Tubądzin

Jeśli zdecydujesz się na jasną, modernistyczną łazienkę, wybierz pasujące do industrialnego wnętrza oświetlenie który nada mu surowego charakteru. Wyposażenie dobierz na zasadzie kontrastu – z jasnymi, beżowymi płytkami będzie się dobrze komponowała metalowa, mosiężna armatura. Jeśli chcesz, możesz zdecydować się na dodatki w takich kolorach, jak burgund czy ciemna zieleń – pasują do stylu industrialnego, a także do jasnych kafli. Aby urozmaicić wnętrze, użyj także złota – wypróbuj wąskie dekory w kształcie podłużnych listew..

Łazienka industrialna – aranżacje w połączeniu z naturą

Płytki industrialne mogą doskonale łączyć się z naturalnymi elementami we wnętrzu łazienki. Ważne jest, aby zestawić je w sposób harmonijny. Prym powinien wieść styl industrialny, a dodatki inspirowane przyrodą  subtelnie go uzupełniać. Idealnym wyborem, który pozwoli Ci osiągnąć to połączenie, jest kolekcja Sedona.

Łazienka industrialna z elementami naturalnymi
Kolekcja Sedona, Tubądzin

Wyłożenie ścian kamieniem to rozwiązanie, które w łazience industrialnej świetnie się sprawdzi. Aby jednak nie sięgać po naturalne kruszywo, warto zdecydować się na ceramikę ścienną i podłogową inspirowaną naturalną skałą. Ciemne ściany z delikatnym jasnym wzorem w połączeniu z kafelkami z trójwymiarowym wzorem drewnianej jodełki stworzą nowoczesną aranżację, typową dla stylu industrialnego, ale jednocześnie ciepłą i przyjemną dla oka. To zestawienie idealne dla osób, które chcą połączyć surową nowoczesność z klimatem zapraszającym do relaksu w gustownym wnętrzu.

Jak udekorować łazienkę industrialną?

Mogłoby się wydawać, że we wnętrzu industrialnym nie ma miejsca na ozdoby – należy bowiem postawić na surowość i funkcjonalność. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do pomieszczenia kilka atrakcyjnych dodatków. Dzięki płytkom w stylu industrialnym z kolekcji Brainstorm jest to proste i jednocześnie efektywne.

Łazienka z jasnymi płytkami podłogowymi industrialnymi
Kolekcja Brainstorm, Tubądzin

Brainstorm to połączenie jasnych płytek podłogowych industrialnych z dekorami w kształcie cegiełek, które są inspirowane burzowym niebem. Miedź, szarość i czerń przeplatają się ze sobą na kaflach, pozwalając stworzyć pełną światła mozaikę, która doskonale pasuje do stylu industrialnego. Tak ozdobiona ściana może zastąpić dodatki do wnętrza i przyciągnąć wzrok. Aranżację warto uzupełnić pasującymi kolorystycznie elementami wyposażenia – meblami zrobionymi z miedzi lub metalu.

Łazienka w stylu industrialnym może być niezwykłym połączeniem kolorów i surowości, a także funkcjonalności. Ten dość ascetyczny styl nie oznacza, że należy całkowicie rezygnować z ozdobnego charakteru wnętrza. Dobór barw i materiałów może sprawić, że przestrzeń nabierze indywidualności i zachwyci pięknem form, kształtów i kolorów.

Treść promocyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Zalety pomp ciepła typu powietrze powietrze

Następny artykuł

Salon w stylu skandynawskim - naturalna dekoracja, czyli ściana z kamienia dekoracyjnego

Związane stanowiska