Koszt remontu mieszkania 40m2 – średnia cena

Koszt remontu mieszkania 40m2 zależy od kilku czynników. Przy budżetowym podejściu można zmieścić się nawet w stu tysiącach złotych. Sprawdź, ile obecnie kosztuje remont mieszkania i co wpływa na ostateczny kosztorys.
koszt remontu mieszkania 40m2

Generalny remont mieszkania zawsze wiąże się z większą inwestycją. Koszt remontu mieszkania 40m2 może wynieść do stu tysięcy złotych, jednak przy wyższym standardzie znacznie przekroczy tę kwotę. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb inwestora, stanu technicznego nieruchomości, cennika ekipy wykończeniowej oraz lokalizacji. Sprawdź, jakie elementy składają się na całkowity koszt generalnego remontu i z jakim wydatkiem w przeliczeniu na m2 trzeba się liczyć.

Ile kosztuje remont mieszkania i co wpływa na wycenę?

Ceny usług firm remontowych, materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia rosną. Przekłada się to na to, że w przypadku remontu mieszkania w 2022 lub 2023 roku trzeba zapłacić jeszcze więcej za każdy metr kwadratowy. Największym wyzwaniem jest remont łazienki oraz remont kuchni, ponieważ to te pomieszczenia stanowią największy procent kosztów wykończenia mieszkania. Wiąże się to z zakresem prac fachowca, który musi:

  • położyć płytki,
  • wykonać montaż armatury,
  • zamontować sprzęty AGD,
  • zainstalować oświetlenie,
  • skręcić meble.

Zakres prac sprawia, że koszt robocizny to przy tych pomieszczeniach to nawet 2-4 tys. za m2. Przedpokój i salon to mniejsza inwestycja, jednak wciąż powinna oscylować w granicach 2 tys. za m2. Szukając oszczędności, wybrane prace remontowe można wykonać we własnym zakresie. To m.in. malowanie ścian i sufitu, skręcanie mebli kuchennych, czy montaż oświetlenia. Wówczas cena remontu mieszkania będzie nieco mniejsza.

Koszt remontu mieszkania 40m2 – przykładowa kalkulacja

Wykończenie całego mieszkania o powierzchni 40m2 to łączny koszt remontu na poziomie około 100 tysięcy złotych. To cena po uwzględnieniu kosztów materiałów, robocizny i zakupu elementów wyposażenia ze średniej półki cenowej. Jeżeli w trakcie remontu niezbędne są prace z instalacją elektryczną, wodno-kanalizacyjną, czy też grzewczą, to ostateczny koszt wzrasta. Przy remoncie mieszkań z rynku wtórnego dochodzi także zrywanie podłogi, czy paneli, a także wyrównywanie ścian i podłóg. To także przekłada się na większy kosztorys remontu całego mieszkania. Im większy metraż, tym inwestor musi liczyć się z tym, że gruntowny remont będzie jeszcze większym wydatkiem.

Postawienie na podwyższony standard wyposażenia sprawia, że ostateczny koszt remontu wraz z montażem urządzeń wyniesie ponad sto tysięcy złotych. Nie ma górnej skali, a zależy to tylko od indywidualnych preferencji inwestora. Jeżeli postawisz na budżetowe rozwiązanie, to zmieścisz się w kwocie 100 tysięcy złotych. To koszt remontu mieszkania w 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
koszt robocizny remontu mieszkania za m2

Koszt robocizny remontu mieszkania za m2 – z jakim wydatkiem musisz się liczyć?

Następny artykuł
koszt remontu domu 100m2

Koszt remontu domu 100m2 – aktualne wyliczenia

Związane stanowiska