Koszt remontu domu 100m2 – aktualne wyliczenia

Koszt remontu domu 100m2 zależy przede wszystkim od jego stanu technicznego, zakresu niezbędnych prac oraz jakości wybranych materiałów. Sprawdź, co dokładnie przekłada się na ostateczny kosztorys i odpowiednio zaplanuj harmonogram prac.
koszt remontu domu 100m2

Wydatki zależą w dużej mierze od stanu technicznego budynku i zakresu planowanych zmian. Koszt remontu domu 100m2 może wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak może również znacznie przekroczyć tę kwotę. Standardowo remont starego domu o powierzchni 100m2 będzie wyraźnie droższy niż odnowienie relatywnie młodej nieruchomości. Sprawdź, z jakim wydatkiem musisz się liczyć.

Ile kosztuje remont domu i co wpływa na końcową wycenę?

Generalny remont domu to odpowiedzialne zadanie, do którego warto się dobrze przygotować. Zakres remontu ma bezpośrednie przełożenie na jego całkowity koszt. Tworząc kalkulację, warto wziąć kalkulator i uwzględnić w kosztorysie takie punkty, jak m.in.:

  • robocizna ekipy wykonującej prace remontowe;
  • koszt materiałów budowlanych;
  • zakup elementów wyposażenia domu.

Obecnie ceny takich produktów jak: dachówki, blachodachówki, grzejniki, posadzki, pokrycie i poszycie dachowe, elementy ogrzewania, elementy instalacji elektrycznej, farby, gładzie, kleje, okna, drzwi itp. mocno się wahają. W związku z tym wycena aktualna w tym momencie może okazać się już nieaktualna za kilka tygodni. Musisz wziąć to pod uwagę, jeżeli w najbliższym czasie planujesz wyremontować dom. W zależności od zakresu prac budżet takiej inwestycji może wynieść powyżej 200 tysięcy złotych. Przy podstawowych pracach remontowych koszt robocizny fachowca wynosi około 500-1500 złotych za m2. Bardziej zaawansowane prace specjalisty to już nawet kilka tysięcy złotych za m2. Do tego należy doliczyć koszt zakupu niezbędnych materiałów wykończeniowych i wyposażenia. Trudno jednoznacznie oszacować całą kwotę, jednak przy gruntownym remoncie powinna zmieścić się w granicach 3-5 tys. złotych za metr kwadratowy.

Koszt remontu domu 100m2

Koszt remontu domu 100m2 może być różny. Proste prace możesz wykonać we własnym zakresie, np. pomalować ściany, czy wymienić drzwi wewnętrzne. Przebudowa starego domu wymaga jednak doświadczenia i większych nakładów finansowych. To też termomodernizacja (wymiana okien, rur, ocieplenie styropianem, czy też położenie nowej elewacji). Koszt takiego remontu znacznie wzrasta.

Jeżeli planujesz odświeżenie nowego domu o powierzchni 100m2, to możesz zmieścić się w przedziale 100-200 tysięcy złotych. Gruntowny remont wszystkich pomieszczeń i całego domu to kwota nawet kilkukrotnie wyższa. Przed podjęciem decyzji o inwestycji, warto skonsultować się z kilkoma firmami zajmującymi się remontowaniem i wykończeniem domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
koszt remontu mieszkania 40m2

Koszt remontu mieszkania 40m2 – średnia cena

Następny artykuł
ile dostaliście odszkodowania za zalanie

Ile dostaliście odszkodowania za zalanie mieszkania od ubezpieczyciela?

Związane stanowiska