Cegła jest ponadczasowa – wnosi w klimat pomieszczeń ciepło i oryginalność. Symetryczne linie, jakie tworzy prostokątny, powtarzający się deseń porządkuje przestrzeń, jednocześnie dodając jej charakteru. Ponieważ cegła jest wyrazistą ozdobą, pokrywa się nią tylko pewną część pomieszczenia. Na słabej konstrukcyjnie ścianie zamiast niej sprawdzi się tapeta cegły, która jest lekka i łatwa w montażu. Oto miejsca, które możesz udekorować tym popularnym motywem.
Ceglasta ściana – dynamiczny dodatek aranżacji
Cegła to nie tylko czerwony, ale także biały, szary, brązowy lub piaskowy odcień. Taka liczba wariantów pozwala na spójne wkomponowanie wybranego koloru cegły do aranżacji pomieszczenia. Zwykle pokrywa się nią jedną ścianę, by przełamać monochromatyczność stylizacji i znacznie ożywić pokój. Biała cegła doskonale się sprawdzi w salonie skandynawskim bądź minimalistycznym. Ciemniejsze wersje warto zastosować w przestronnych pokojach dziennych, np. industrialnych, w których egzamin zda szary wariant. Ściany pokryte piaskową lub czerwoną cegłą często spotyka się w aranżacjach rustykalnych.
Kominek z cegły – stylowa ozdoba paleniska
Cegła dobrze przewodzi ciepło – wolno się nagrzewa i wolno stygnie. Oddaje ciepło do pomieszczenia jeszcze długo po wygaszeniu paleniska. To dlatego stanowi ona budulec kominka, ale ze względu na swój dekoracyjny aspekt może być tylko materiałem do obudowy. Cegłę stosuje się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym kominku, ponieważ sprawia, że wnętrze jest bardziej stylowe i klimatyczne. Ciekawą opcją jest też zrobienie z niej wybranych elementów, np. blatów, półek lub belki nad paleniskiem.
Ceglasty motyw w pokoju dziecięcym – kreatywny akcent w przestrzeni malucha
Dekor może ozdabiać pokój malucha, jednak w takim pomieszczeniu dobrze egzamin zdaje tapeta z motywem cegły, która jest lekka i gładka. Poza tym wyróżnia ją duże bogactwo kolorystyczne i kreatywne zaprezentowanie deseniu. Dzieci potrzebują bardziej pomysłowych form, dlatego cegła na tapecie może być wpisana w kontur kamieniczek lub stanowić nietypowe puzzle czy też awangardowe, nieostre i pastelowe bloki. Gra formą i kolorem pobudza oraz działa twórczo na plastyczne umysły maluchów. Mogą taką dekorację ściany wykorzystać do zabawy.
Cegła jest też popularna w kuchni, ponieważ kreuje klimat pomieszczenia. Jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, dlatego często wypełnia przestrzeń między meblami – izoluje i wycisza ścianę. Miłośnicy częstych zmian aranżacji, mogą łatwo przemalować cegłę, gdy znudzi się im jej kolor.
Treść promocyjna