Okna dachowe 3-szybowe

Decydując się na remont poddasza, zaaranżowanie tej przestrzeni w stylistyce, która odmieni całe wnętrze, często zastanawiamy się na tym, jakie okna dachowe wybrać. Musimy pamiętać, że decyzja ta wpływa na wiele czynników związanych z funkcjonalnością pomieszczenia, jak i komfortem jego użytkowników.

Z jednej strony ich umiejscowienie oraz format mają decydujące znaczenie w perspektywie dostępu światła naturalnego, a ten warunkuje przecież samopoczucie domowników, odpowiednie oświetlenie pokoju, a przy tym i koszt rachunków za elektryczność. Z drugiej strony odpowiednio dobrane okna dachowe pozwalają zachować doskonałą izolację termiczną, a to natomiast wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie zimą, chroniąc dom przed utratą ciepła. Warto zastanowić się również, jakie walory oferują okna plastikowe, a jakie drewniane. Obecnie coraz częściej stosowaną technologią w projektowaniu okien dachowych pozostają pakiety 3-szybowe. To świetne rozwiązanie, jeżeli zależy nam na doskonałej izolacji termicznej i akustycznej, a przy okazji – na zaoszczędzeniu pieniędzy na opłatach za energię.

Okna dachowe – gwarancja właściwej izolacji termicznej i akustycznej poddasza

Dlaczego wybór odpowiednich okien dachowych przy okazji projektowania czy generalnego remontu poddasza pozostaje tak istotny? Właściwie dobrane zapewniają efektywną izolację termiczną i akustyczną – zimą chronią wnętrze przed utratą ciepła, nocą zapewniają komfort domownikom poprzez zatrzymywanie hałasów dochodzących z zewnątrz. Oczywiście właściwości termiczne i akustyczne okien dachowych pozostają uzależnione od jakości ich wykonania, tworzywa, z jakiego je wyprodukowano, jak również ich właściwego montażu. Warto więc zdać się na pomoc fachowców, zarówno w zakresie konsultacji dotyczącej wyboru konkretnego modelu, pomiaru przestrzeni montażowej, a także samej instalacji. Źle zamontowane okna dachowe nie spełnią swoich najważniejszych ról. Nieszczelność nie tylko wpłynie na przedostawanie się zimnego powietrza, ale także obniży żywotność produktu, a przy okazji wpłynie na skok rachunków za ogrzewanie.

Możliwości zastosowania okien dachowych – źródło światła i powietrza

Kluczowy pozostaje również wybór miejsca ich montażu, co wpłynie na zastosowanie okien dachowych jako podstawowego źródła światła naturalnego w pomieszczeniu. A przecież doskonale wiadomo, że odpowiedni dostęp do promieni słonecznych tworzy aurę pomieszczenia, wpływając na komfort domowników oraz poprawę ich samopoczucia. Drugi aspekt to dostęp do powietrza. W przestrzeni poddasza pozbawionej okien moglibyśmy urządzić co najwyżej strych gospodarczy. Okna ożywiają to miejsce, czyniąc z niego świetną przestrzeń do życia, choćby sypialnię, w której o poranku wita nas wschód nad horyzontem.

Drewniane i plastikowe okna dachowe – jakie wybrać?

W kwestii wyboru tworzywa, z jakiego wyprodukowane będą okna na nasze wymarzone poddasze, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Klienci coraz częściej decydują się na okna plastikowe, które są dużo łatwiejsze w utrzymaniu, równie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co ich drewniane odpowiedniki, a przede wszystkim wymagają mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych, aby utrzymać ich termiczne i akustyczne właściwości. A zatem za ich wyborem przemawia przede wszystkim wygoda użytkowania. Z pewnością okna drewniane lepiej sprawdzą się w pomieszczeniach o bardziej tradycyjnej aranżacji. To synonim klasy i style. Trzeba jednak pamiętać, że utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji przez lata wymaga cyklicznej pielęgnacji.

Czym jest pakiet szybowe – nowe technologie projektowania okien

Klienci odwiedzający sklepy firmowe producentów okien często zadają pytanie – czym właściwie jest pakiet szybowy. Współcześnie okna z pojedynczą szybą odeszły do lamusa, a firmy coraz rzadziej decydują się na ich produkcje, mając na uwadze ich obniżoną trwałość oraz zmniejszone właściwości izolacyjne. Pakiet szybowy określa ilość szyb, jakie wykorzystano do zaprojektowania całej konstrukcji okna dachowego. W takich układach poszczególne szyby zostają oddzielone specjalnymi ramkami dystansowymi, a przestrzeń tak powstałych komór zostaje wypełniona gazem szlachetnym, co zwiększa trwałość okna oraz jego właściwości cieplne i akustyczne.

Walory okien dachowych 3-szybowych – czy warto?

Nieco droższą opcją od popularnych w ostatnich latach pakietów 2-szybowych pozostają okna dachowe 3-szybowe. Inwestycja ta jednak szybko się zwraca. Modele te nie mają sobie równych w zakresie odporności na uszkodzenia mechaniczne, zapewniają nieporównywalny komfort termiczny oraz świetnie izolują przestrzeń mieszkalną od dźwięków z zewnątrz. Ogromny wybór wysokiej klasy okien dachowych z pakietem 3-szybowym znajdą Państwo na stronie internetowej sklepu Renowa24 – https://renowa24.pl/pol_m_Okna-dachowe_Okna-dachowe-wedlug-pakietu-szybowego_Okna-dachowe-3-szybowe-7341.html.

Artykuł promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jak urządzić domowe biuro

Jak urządzić domowe biuro, aby stało się miejscem pełnym inspiracji?

Następny artykuł
co można odliczyć od podatku remont

Co można odliczyć od podatku? Remont w domu a ulga

Związane stanowiska