Inteligentne zabezpieczenia antywłamaniowe – jak zabezpieczyć posesję przed wtargnięciem na jej teren?

Coraz częściej w mediach słyszy się o próbach wtargnięć włamywaczy na prywatne posesje. Zjawisko to nie ogranicza się już tylko do dużych miast, lecz dotyka również mniejszych wiosek. W rzeczywistości, bez zastosowania jakiejkolwiek formy ochrony antywłamaniowej, żaden domownik nie może czuć się całkowicie bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie swoim i bliskich. W wielu przypadkach wartość skradzionego majątku znacznie przewyższa koszty nawet najbardziej zaawansowanych systemów ochrony posiadłości. Dlatego zaleca się jeszcze na samym początku zainwestować w jeden z kilku opisanych poniżej wariantów zabezpieczenia domu.

Zabezpieczenie okien przed włamaniem

Najłatwiejszym sposobem, który umożliwiałby włamywaczowi przedostanie się do domu, jest wtargnięcie przez okno. Szacuje się, że doświadczeni złodzieje potrafią wkraść się tym sposobem do środka nawet w kilka sekund.

Pierwszym kluczowym krokiem, jakiego inwestor powinien podjąć się podczas budowy domu, jest zakup okien antywłamaniowych. Niemniej, zdarzają się sytuacje, w których tego rodzaju produkty przekraczają budżet, co zmusza właścicieli posiadłości do poszukiwania alternatyw. Jednym z potencjalnych rozwiązań jest montaż czujnika okiennego. To urządzenie niewidoczne dla sprawcy, zdolne jest wykryć nawet minimalnie odbiegające od normy drgania. Inną rzeczą może być zabezpieczenie antywłamaniowe w postaci klamki okiennej. Jej rozbudowany mechanizm z kluczem uniemożliwi włamywaczowi wtargnięcie do środka, a to z kolei wpłynie na poczucie bezpieczeństwa każdego domownika.

Drzwi i okucia antywłamaniowe

Widząc dobrej jakości okna w ościeżnicy, osoby niepożądane często decydują się na bardziej powszechną formę włamania – przez drzwi. Ważne więc, aby i tutaj nie dać się zaskoczyć. Zakup solidnie wykonanych, grubych skrzydeł zewnętrznych okaże się priorytetem w tej kwestii.

Niemniej ważne są odpowiednie okucia, zniechęcające złodzieja do podjęcia się próby rabunku. Producenci wprowadzający na rynek nowoczesne rozwiązania smart home kładą nacisk nie tylko na wygodę użytkowania, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo każdego domownika. Inteligentne zabezpieczenia elektroniczne w postaci zamków dają możliwość otwierania i zamykania skrzydeł wejściowych bez konieczności posiadania klucza. Wszystkim steruje użytkownik z poziomu aplikacji w swoim prywatnym telefonie.

Innym, innowacyjnym produktem, gwarantującym komfort oraz bezpieczeństwo korzystania z drzwi zewnętrznych, są klamki elektroniczne. To inteligentne rozwiązanie smart home wyposażone jest zazwyczaj w funkcję odczytu odcisków palca bądź podobnie jak we wcześniej omawianym przypadku, jest sterowane z poziomu telefonu.

Systemy alarmowe i monitoring

Wraz z upływem czasu, warto rozważyć jeszcze zainstalowanie w swojej posiadłości systemu monitoringu oraz alarmu. Również w tym przypadku istnieją rozwiązania smart home pozwalające na zdalną kontrolę każdego skrawka prywatnej posesji.

Tekst promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Aranżacja łazienki w stylu rustykalnym

Następny artykuł

5 porad, dzięki którym wybierzesz modne meble łazienkowe na lata

Związane stanowiska