10 sposobów na spektakularne wykończenie domu

Wiele osób marzy o zakupie własnego mieszkania, które będzie można wykończyć zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Jest to możliwe w przypadku nieruchomości od dewelopera. Nie trzeba ponosić wysokich kosztów, aby móc cieszyć się przytulnym i funkcjonalnym pomieszczeniem w domowym zaciszu. Nie ma nawet potrzeby przeprowadzania gruntownego remontu, czasem wystarczy zmienić meble, przykleić fototapetę, zastosować inne dodatki.

Jak wykończyć pomieszczenia, aby wyglądały zjawiskowo?

Odbiór mieszkania to ostatni moment na to, aby wykryć rozmaite wady i zobowiązać dewelopera do ich wyeliminowania. Warto wspomóc się wiedzą i profesjonalnym sprzętem inżyniera. Dopiero po odebraniu kluczy można nareszcie przejść do wykończenia wnętrz zgodnie ze swoimi preferencjami.

Pomóc odebrać mieszkanie mogą Ci wyspecjalizowane firmy, takie jak Odbiory mieszkań Kraków – odbiór domów i mieszkania od dewelopera.

Nie trzeba kupować nowych mebli, aby odmienić aranżację. Wystarczy wymiana frontów lub odmalowanie drzwiczek. Kolejnym sposobem będzie zmodyfikowanie wyglądu schodów. Dobrym rozwiązaniem jest przykładowo przemalowanie poręczy. Warto też ożywić wystrój w łazience, szczególnie jeśli jest ona utrzymana w stonowanej kolorystyce. Świetnie sprawdzają się mocne akcenty typu kolorowa mozaika. Nawet wymiana dywanów i akcesoriów łazienkowych przyniesie spore zmiany. Garderobę również można zmodyfikować przez wymianę uchwytów, pomalowanie na inny kolor, zamontowanie oświetlenia, użycia rozmaitych organizerów, dodatkowych półek. Można nawet pozbyć się drzwiczek, wstawić dekoracyjne kosze.

Sposoby na efektowne wnętrza

Jeśli grzejniki nie prezentują się zbyt efektownie, to można szybko to zmienić. Wystarczy je zakamuflować, to samo warto zrobić z klimatyzacją. Wspaniale nadaje się rozmaite konstrukcję utworzone z listewek drewnianych. Wymiana sofy także wiele zmieni, szczególnie jeśli wybierze się model nowoczesny, o wyrazistym kolorze, na nóżkach. W sprzedaży znajduje się wiele półek o ciekawym designie, co wspaniale nadaje się do wykończenia wnętrza w efektowny sposób. Jeśli ktoś ma kominek, to również warto nieco zmodyfikować aranżację za pomocą lustra, lampek. Zawsze można oczywiście zainwestować w biokominek, na rozwiązanie to mogą pozwolić sobie nawet osoby mieszkające w bloku. Nie emituje on żadnych spalin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
mężczyzna kładzie cement

Cement włóknisty: dekoracyjny element czy konieczność?

Następny artykuł

Agregaty malarskie - budowa i zastosowanie

Związane stanowiska