Lubisz żywy ogień w domu? Postaw na biokominek! Aranżacja może cię zaskoczyć

biokominek

Świetną alternatywą dla zwykłego kominka jest biokominek. Aranżacje potrafią zachwycić, a samo rozwiązanie można zastosować wszędzie – nawet w bloku. Sprawdź, ile kosztuje i jak sprawdzi się biokominek pod telewizorem.

Ciepło domowego ogniska, kominek w domu, piec z fajerkami u babci. Wszystko to przywodzi na myśl podobne skojarzenia – ogień, bezpieczeństwo, ciepło. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy zarówno o domu jednorodzinnym, jak i kominku, który mógłby się znaleźć w salonie. Nie wszędzie jednak kominek może zostać zamontowany. Tak jest na przykład w mieszkaniach w bloku. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z marzenia o żywym ogniu w salonie.

Odpowiedzią na taką potrzebę jest biokominek. Aranżacje, jakie można z nim wykonać, potrafią zaskoczyć każdego. Biokominek w salonie sprawdza się wspaniale i ma wiele cech, które sprawiają, że wielu inwestorów świadomie decyduje się na rezygnację z typowego kominka na rzecz nowoczesnego rozwiązania. Dlaczego tak się dzieje? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Biokominek. Czym właściwie jest?

Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest biokominek, pozwala na spalanie paliwa tak, że nie powstają przy tym sadza i dym. Nie ma więc konieczności stosowania kominów. Dlatego właśnie jest on doskonałą alternatywą dla zwykłego kominka. Aranżacje wnętrz z użyciem biokominka, jakie można zaproponować inwestorom, są też często zdecydowanie bardziej interesujące.
Możliwe jest zarówno zaprojektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym, w salonie na wysoki połysk, jak i bardziej tradycyjnego. Salony z biokominkiem wprawiają w zachwyt każdego, kto zawsze marzył o prawdziwym ogniu we własnym domu.

Czym są kominki ekologiczne i jakie mają zalety?

Czym więc jest biokominek? Inaczej nazywa się go kominkiem ekologicznym. W przeciwieństwie do tradycyjnych, ekokominek nie wykorzystuje paliwa stałego. Spalane zostaje tu biopaliwo, które występuje w formie płynu lub żelu. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania specjalnych przewodów kominowych, nie ma też ryzyka, że pojawi się dym lub sadza. To zdecydowana przewaga, jaką nad zwykłymi kominkami ma biokominek. Inspiracje, jakie można znaleźć w sieci, dowodzą, że pasuje do absolutnie każdego wnętrza.

Biokominki – aranżacje w sam raz do mieszkania w bloku

Zaletami, które przejawia to nowoczesne rozwiązanie, zachwycony będziesz szczególnie, jeśli mieszkasz w bloku. W centrum Warszawy czy Poznania o zwykłym kominku mógłbyś co najwyżej pomarzyć. Na szczęście jednak jest alternatywa – biokominek. Aranżacja wnętrza z takim rozwiązaniem z pewnością nie będzie stanowić problemu.

Biokominek w salonie

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, niezaprzeczalną ozdobą każdego salonu może się stać właśnie biokominek. Aranżacje mogą być najróżniejsze. Począwszy od biokominków wiszących czy stojących, aż po te zabudowane. Tutaj z kolei wyróżnić można na przykład ekokominki panoramiczne, które sprawdzą się szczególnie w salonie o dużej powierzchni.

Aranżacja biokominka w salonie – moc możliwości

To, co najważniejsze, to fakt że możliwości w zakresie aranżacji biokominków są niezwykle szerokie. Miejsce dla biokominka z pewnością znajdzie się zarówno w niewielkim salonie w mieszkaniu w bloku, jak i w domu jednorodzinnym. Dzięki temu, że biokominek wydziela też ciepło, wieczory spędzone przy nim są niezwykle przyjemne.

Biokominek wiszący. Aranżacje

Obecnie jednym z najbardziej nowoczesnych pomysłów, jeśli chodzi o wystrój wnętrza z biokominkiem, jest biokominek wiszący. Aranżacje tego typu wyglądają niezwykle interesująco i przywodzą na myśl luksusowe domy, jakie można spotkać w filmach. To rozwiązanie, które sprawdzi się najlepiej w bardzo dużym, przestronnym salonie. Taki kominek daje też sporo ciepła, co pozwala rozgrzać się w zimowe wieczory.
Aranżacją biokominka tego typu może być zawieszenie go na środku salonu i ustawienie kanapy lub innych rodzajów siedzisk wokół płonącego ognia. Degustacja dobrego wina w doborowym towarzystwie będzie w takim wnętrzu niezapomnianym przeżyciem.

Czy biokominek może być pod telewizorem?

Jeśli twój salon nie należy do największych, możesz postawić na inne rozwiązanie. Jak już wspomnieliśmy, w każdym salonie znajdzie się miejsce na biokominek. Aranżacją wartą rozważenia jest zainstalowanie ekokominka pod telewizorem.
Biokominek pod tv może być zresztą świetnym rozwiązaniem nie tylko w małym salonie w mieszkaniu. W dużym salonie pięknie wyglądać będzie na przykład ekokominek panoramiczny.

Jak ustawić biokominek pod telewizorem?

Jeśli jednak chcesz zdecydować się na połączenie biokominka i TV, aranżacje muszą być przemyślane i powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad. Najlepiej, żeby biokominek znajdował się co najmniej jeden metr poniżej telewizora, aby wysoka temperatura nie doprowadziła do deformacji tworzywa, z którego wykonana jest obudowa telewizora.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na takie rozwiązanie, warto rozważyć także biokominek obok telewizora. Architekt wnętrz z pewnością znajdzie rozwiązanie, które wpasuje się do salonu twoich marzeń.

Biokominek narożny. Aranżacje

Jeśli chodzi o biokominiki, aranżacje wnętrz mogą być naprawdę różne. Kolejnym rozwiązaniem jest niezwykle efektownie wyglądający biokominek narożny. To szczególny rodzaj kominka do zabudowy, który wyróżnia się tym, że płomień widoczny jest co najmniej z dwóch (a czasem nawet trzech) stron.

Aranżacja biokominka narożnego w łazience

Gdy już zdecydujesz się na biokominek, aranżacją którą również warto rozważyć, jest zamontowanie go w… łazience! Można oczywiście zdecydować się też na oba te rozwiązania. Montując ekokominek w łazience, sprawisz jednak, że kąpiel w wannie stanie się nie lada przeżyciem i pokochasz to szczególnie w zimowe wieczory.

Czy warto decydować się na biokominek? Wady i zalety

Na koniec warto podsumować, czy biokominek to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Zacznijmy zatem od plusów:

  • biokominek może być zamontowany w każdym pomieszczeniu – zarówno w łazience lub wielkim salonie, jak i niewielkim salonie w mieszkaniu;
  • kominek tego rodzaju sprawdzi się tam, gdzie nie ma przewodów kominowych;
  • nie wydziela sadzy, nie wymaga uporczywego czyszczenia;
  • daje przyjemne uczucie ciepła także tym, którzy o zwykłym kominku mogliby tylko pomarzyć;
  • jeśli zdecydujesz się na biokominek, aranżacje mogą być przeróżne i wpasują się do każdego rodzaju wnętrza.

Są też jednak minusy:

  • biokominek nie spala paliwa stałego, więc nie ujrzysz płonących kawałków drewna;
  • szczególnie atrakcyjne rozwiązania bywają dosyć drogie.

Biokominek jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na odrobinie prawdziwego ognia w salonie. Sprawdzi się tam, gdzie zwykły kominek nie może być zamontowany. Aranżacje biokominków mogą być najróżniejsze. Przeszkodą może być już tylko cena.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
basen ogrodowy w ziemi

Basen ogrodowy w ziemi – jak szybko i sprawnie zrealizować to marzenie?

Następny artykuł
pustak ceramiczny

Czym jest pustak ceramiczny? Dlaczego bloczki ceramiczne są często lepsze od innych materiałów? Wyjaśniamy

Związane stanowiska