Dlaczego warto zdecydować się na zakup narożnika?

Ładny wystrój wnętrza jest bardzo ważny. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj dobór mebli, które oprócz zadania typowo wizualnego, powinny być praktyczne. Jednym z najpopularniejszych mebli, które łączą piękny design z funkcjonalnością są narożniki. Skąd ich popularność oraz co przemawia na korzyść tego typu mebla?
narożniki

Narożniki, czyli co to jest i dlaczego są tak popularne?

Narożniki to inaczej kanapy narożne. Ten rodzaj mebli ma długą listę zalet, które sprawiają, że są bardzo chętnie wybierane tak przez projektantów wnętrz, jak i przez klientów końcowych. Jednymi z głównych zalet narożników są:

  • tego typu kanapa pasuje do małego i dużego pomieszczenia,
  • w małym pomieszczeniu narożnik powiększa pomieszczenie optycznie,
  • w dużym pomieszczeniach narożnik wyznacza strefy,
  • ma funkcję spania (chociaż są modele bez możliwości rozkładania),
  • narożniki występują w wielu rozmiarach, modelach, kolorach i kształtach, dzięki czemu są meblem uniwersalnym.

Patrząc na listę zalet narożników, można dojść do wniosku, że to mebel praktycznie do każdego pomieszczenia oraz dla każdej osoby bez względu na wiek. Dokładnie tak jest. Bez względu, czy zamierzamy kupić, np.: różowy narożnik do pokoju córki, czy ogromny narożnik do salonu, każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Również rodzaj mieszkania nie ma, żadnego znaczenia, jeśli chodzi o dobór narożnika, ponieważ znajdziemy modele, które będą dobrze prezentować się w dużym salonie domu jednorodzinnego oraz takie, które z powodzeniem wstawimy do dużego pokoju w bloku.

Przykładowy wybór narożników i ich funkcjonalność

Design’ów oraz materiałów z których wykonana są narożniki jest bardzo wiele. Do salonu, można zdecydować się, np.: na Narożnik ADORATOR 2 lub Narożnik COMFORTO U, oba meble są przeznaczone do dużych pomieszczeń, jednak tylko pierwszy model ma funkcję spania.

Do pomieszczeń mniejszych warto zdecydować się na konstrukcje mniejsze, ale równie komfortowe. Tutaj dobrym wyborem będzie Narożnik BULLET lub Narożnik CINDY. Oba modele mają funkcję spania, co jest bardzo ważne w małych pomieszczeniach, w których dodatkowe łóżko zajmowałoby kolejne miejsce.

Oczywiście powyższe przykłady to tylko kilka z wielu licznych modeli kanapy narożnej. Oprócz takich rzeczy jak design i funkcja spania warto zwrócić uwagę, na rodzaj materiału z jakiego jest wykonana kanapa. Do pokoju dla dzieci warto wstawić narożnik, który jest wykonany z materiału, który łatwo się czyści. Do salonu, czyli miejsca, gdzie spędzamy większość dnia, warto zdecydować się na narożnik wykonany z materiału odpornego na ścieranie. Oczywiście żadna z powyższych cech, nie wyklucza tego, że narożnik powinien być miły w dotyku.

Narożniki wypoczynkowe?

Bardzo wiele osób decydując się na zakup kanapy narożnej, myśli o wygodnym wypoczynku. Jeśli w mieszkaniu lub domu jest osobna sypialnia, warto zdecydować się na narożnik z komfortowym siedziskiem. Jednym z najciekawszych mebli tego typu jest Narożnik AXA albo Narożnik CALVIN XL. Ten ostatni model ma elektrycznie wysuwane siedzisko. Niektóre modele są również wyposażone w dodatkowe schowki, gdzie można umieścić gazety lub, np.: książki. Jednym z takich modeli jest Narożnik DROSSEL.

Narożnik to zawsze dobry wybór

Jak widać samej konfiguracji kanapy narożnej jest bardzo wiele. Modele typowo wypoczynkowe, modele z funkcją spania lub narożnik z półkami. Oprócz tego narożnik może mieć różną wielkość oraz posiadać ciekawy design. Właśnie z powodu uniwersalności, narożniki cieszą się, tak dużą popularnością. Po co kupować kilka mebli, skoro przemyślany zakup narożnika może spełnić wszystkie nasze potrzeby? Ważne jednak, aby zakup był przemyślany, a wielkość narożnika była dostosowana do wielkości pomieszczenia w którym zamierzamy go postawić. Jeśli chodzi o kwestie dotyczące funkcjonalności, tutaj zasada jest tylko jedna, narożnik ma spełniać nasze potrzeby. Pamiętajmy o tym decydując się na zakup kanapy narożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
wakacyjny remont domu

Wakacyjny remont domu lub mieszkania – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Następny artykuł
Badania nieniszczące NDT

Badania nieniszczące NDT

Związane stanowiska