Wakacyjny remont domu lub mieszkania – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Zastanawiasz się, czy zaplanować remont mieszkania lub domu na wakacje? Przeczytaj nasz artykuł, w którym przedstawiamy korzyści wykonywania prac remontowych latem. Dzięki nim, z pewnością zdecydujesz się na ten krok!
wakacyjny remont domu

Prace remontowe przeprowadzane latem mają wiele zalet. Warto dowiedzieć się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na remont domu lub mieszkania w wakacje. Przekonaj się, jakie prace są odpowiednie właśnie o tej porze roku.

Czy warto zamontować klimatyzację w domu lub mieszkaniu?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zamontować klimatyzację w domu lub mieszkaniu. Ten dylemat zazwyczaj pojawia się wraz z nadejściem pierwszych upalnych dni. Należy tutaj zaznaczyć, że klimatyzacja to nie tylko ochrona przed potem, ale też przed roztoczami i drobnoustrojami. Nowoczesne urządzenia nie tylko chłodzą powietrze, ale i utrzymują jego odpowiednią wilgotność, jednocześnie oczyszczając je. Wyposażone one są w filtry, które znakomicie powstrzymują wszelkie niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia (pleśń i grzyby). Jest to więc bardzo użyteczny sprzęt, zwłaszcza dla alergików.

Wakacyjne promocje – oszczędność pieniędzy

Pierwszym argumentem przemawiającym za tym, aby podjąć się remontu w okresie wakacyjnym, są letnie promocje w sklepach. Jest to gorący sezon dla marketów budowlanych, dlatego chcąc przyciągnąć do siebie jak największą ilość klientów, organizują różne akcje promocyjne. To bardzo dobry moment, aby zakupić niezbędne materiały i narzędzia do przeprowadzenia prac naprawczych lub wykończeniowych. Zwłaszcza że wszelkie czynności renowacyjne wiążą się z dużymi kosztami, dlatego możliwość zaoszczędzenia pieniędzy powinna zachęcić do letnich remontów.

Dogodne warunki atmosferyczne

Dogodne warunki atmosferyczne panujące latem także są korzyścią. Czas wakacji to okres wyższych temperatur, co sprzyja wietrzeniu mieszkania czy też przyspiesza schnięcie farby. Warto jednak zaopatrzyć się w najlepsze antyperspiranty, aby móc komfortowo wykonywać wszelkie prace. Co więcej, dni są o wiele dłuższe, co pozwala na dłuższy czas wykonywania prac. W ciepłe dni można też przede wszystkim wykonać rzeczy, które są niemożliwe do zrobienia podczas pluchy czy mrozu, na przykład odnowienie zewnętrznych elementów domu.

Sprzyjające okoliczności – czas urlopów i wyjazdów

Korzyścią okresu wakacyjnego jest również to, że jest to czas urlopów i wyjazdów. Zarówno mieszkańcy, jak i sąsiedzi nie muszą być narażeni na bałagan, hałas czy też nieprzyjemny zapach wynikający z przeprowadzanych prac remontowych. Ich nieobecność sprawia też, że nie trzeba martwić się o to, że remont będzie komuś przeszkadzał czy też stwarzał niekomfortowe warunki do codziennego funkcjonowania. Dlatego warto zaplanować prace na czas ich wyjazdu. Zwłaszcza gdy w domu przebywają małe dzieci.

Jakie prace remontowe warto wykonywać w czasie wakacji?

Do najpopularniejszych prac remontowych wykonywanych w okresie wakacyjnym zaliczamy między innymi:

 • ocieplenie domu – jednak trzeba tutaj uważać, żeby nie podejmować się prac w trakcie dużych upałów, ponieważ ściany mogą być zbyt mocno nagrzane, co może przyczynić się do niepoprawnego montażu;
 • położenie płytek na balkonie lub tarasie – należy unikać silnego wiatru i intensywnego nasłonecznienia;
 • malowanie ścian wewnętrznych;
 • malowanie elewacji budynku.

Najczęściej popełniane błędy podczas remontu

Wśród najczęściej popełnianych błędów podczas remontu domu lub mieszkania wyróżniamy:

 • brak planu remontu;
 • niedogadanie szczegółów z ekipą remontową;
 • niepodpisanie umowy z ekipą remontową oraz nieustalenie daty zakończenia prac;
 • złe dobranie kolorów materiałów;
 • kupowanie materiałów na oko;
 • brak pomysłu na dokładne rozmieszczenie mebli w remontowanym pomieszczeniu;
 • stawianie na wygląd, a nie na funkcjonalność pomieszczenia;
 • złe oszacowanie kosztów prac remontowych.

Przeprowadzenie remontu mieszkania lub domu latem jest świetnym wyborem. Dłuższe dni, ciepło, atrakcyjne oferty w sklepach – wszystko to przemawia za tym, aby podjąć się prac remontowych w tym okresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Wiertarka stołowa - jaką wybrać?

Następny artykuł
narożniki

Dlaczego warto zdecydować się na zakup narożnika?

Związane stanowiska