Ściana z luster – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Lustrzana ściana w mieszkaniach, domach i biurach to coraz częstszy wybór. Traktowana jest nie tylko jako ozdoba, ale również element optycznie powiększający pomieszczenie. W jakich wnętrzach ściana z luster sprawdzi się najlepiej i co warto o niej wiedzieć?
ściana z luster

Bez dwóch zdań to oryginalny pomysł na udekorowanie i jednocześnie powiększenie dowolnie wybranego wnętrza. Jednocześnie realizacja taka charakteryzuje się wyjątkową elegancją i stylem. Ściana z luster przez lata stosowana była w wąskich i długich pomieszczeniach, takich jak przedpokój. Obecnie spotkać ją można także w salonach, sypialniach, czy też w przestrzeniach biurowych i restauracyjnych. Jak dzięki lustrom optycznie powiększyć pomieszczenie i zaaranżować je ze smakiem?

Lustrzana ściana w przedpokoju

Jednym z tradycyjnych wyborów jest umieszczenie lustrzanej ściany w przedpokoju. Najczęściej to długie i wąskie pomieszczenie, w którym brakuje przestrzeni. Dodanie w nim większego lustra sprawi, że automatycznie przedpokój będzie wydawał się znacznie większy. Ponadto pomoże rozświetlić wnętrze, co również nie jest bez znaczenia. Standardem jest wykorzystywanie luster na drzwiach szafy w przedpokoju. Jeżeli jej tam nie ma, to taflę lustra można zawiesić na jednej z dłuższych ścian. Może to być duże lustro od podłogi do sufitu lub mniejsze lustro, które powiesi się nad komodą lub innym meblem w przedpokoju. Idealnie sprawdzi się nawet w niewielkim pomieszczeniu, jakim niestety często są przedpokoje i hole w domach i mieszkaniach. Taka aranżacja ma jeszcze jeden atut. Wychodząc z domu, można ostatni raz przejrzeć się w lustrze i wprowadzić ostatnie poprawki do swojego wyglądu.

Ściana z luster w salonie

Coraz chętniej klienci stawiają na montowanie ramy z lustrami w salonie. Tego typu dekoracja doskonale sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour. Pozwala nie tylko na optyczne powiększenie przestrzeni, ale także nadaje jej wyjątkowego i eleganckiego charakteru. W salonie lustra mogą mieć różne kształty, które dopasowane są do potrzeb klienta oraz innych elementów wystroju wnętrz. Można wykorzystać m.in. lustra okrągłe, które będą wisiały w centralnym punkcie nad sofą. Automatycznie salon stanie się bardziej przytulny. Alternatywą jest m.in. umieszczenie luster na większej powierzchni, np. od podłogi do sufitu tuż przy stole. Tego typu inspiracje wykorzystywane są m.in. w restauracjach.

Efektowna aranżacja sypialni

Umieszczenie luster w sypialni to również pomysł na efektowną aranżację. Można wieszać je naprzeciwko łóżka lub na jeden z bocznych ścian. W ten sposób zyska się bardziej przytulne wnętrze, w którym codzienny wypoczynek będzie bardziej efektywny. Lustra odbijają światło słoneczne w dzień, dzięki czemu nie ma potrzeby wykorzystywania tak dużej ilości prądu elektrycznego. Przekłada się to na lepsze samopoczucie domowników oraz niższe rachunki eksploatacyjne. Tak naprawdę tego typu rozwiązanie pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieszczać ściany lustrzane we wnętrzach, jeżeli chce się optycznie je powiększyć. Należy jednak zadbać o to, aby cała aranżacja miała spójny i harmonijny charakter. Wpłynie to korzystnie na codzienne życie domowników.

Duże lustra, czy połączenie lustrzanych płytek – pomysły i inspiracje

Wśród pomysłów i inspiracji można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań na stworzenie lustrzanych ścian i innych form w domowej i biznesowej przestrzeni. W przedpokojach często stawia się na jedną taflę lustrzaną, która rozpoczyna się przy podłodze, a kończy przy suficie. To estetyczne rozwiązanie, które dobrze sprawdza się m.in. koło komody. Jeżeli przedpokój skręca do salonu, to lustro warto umieścić na wysokości skrętu. Dzięki temu optycznie zwiększona i doświetlona zostanie przestrzeń nie tylko przy wejściu do mieszkania lub domu, ale również w dalszej części budynku. Warto na to postawić ze względów praktycznych. Tak naprawdę lustrzane elementy w przedpokoju sprawdzają się niezależnie od tego, w jakim stylu jest on wykończony. Pod tym względem pasują one do każdego wnętrza i często to obowiązkowy element stylowej aranżacji. Lustro nie tylko przyciąga wzrok, ale dobrze komponuje się z nowoczesnymi oraz ze standardowymi drewnianymi meblami. Dzięki temu przestrzeń wygląda jeszcze bardziej estetycznie.

Dekoracyjny charakter tego rozwiązania

Tego typu element aranżacyjny to połączenie praktyki, z wyjątkową estetyką. Lustra coraz chętniej wykorzystywane są w kreatywnych projektach jako dekoracja, a nie tylko element zwiększający optycznie wnętrza. Właśnie dlatego lustrzane ściany i dodatki znajdują się także w otwartych i dużych salonach, czy też sypialniach. Wykorzystanie ich ze smakiem i z odpowiednim balansem to strzał w dziesiątkę. W związku z tym warto postawić na wsparcie specjalisty w doborze luster, a także projektu. Szybko przekonasz się, że był to dobry wybór, a twoje wnętrze zostanie odmienione i będzie wyglądało jeszcze efektowniej. Przebywanie w nim będzie czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ściana z kwiatów

Ściana z kwiatów – piękne panele dekoracyjne do wnętrz

Następny artykuł
dekoracja ściany z telewizorem

Dekoracja ściany z telewizorem – aranżacje.

Związane stanowiska