Dekoracja ściany z telewizorem – aranżacje.

Dekoracja ściany z telewizorem jest niezwykle ważna. Odpowiednia aranżacja z wykorzystaniem modnych materiałów sprawi, że salon stanie się wyjątkowy, a oglądanie telewizji będzie przyjemniejsze. Sprawdź, gdzie umieścić odbiornik i jak zaaranżować wnętrze!
dekoracja ściany z telewizorem

Aranżacja mieszkania nie jest prostym zadaniem. Projekt powinien być bardzo dobrze przemyślany. Bardzo istotne jest odpowiednie rozmieszczenie gniazdek, włączników i zaworów. Nie mniej ważne jest jednak również wykończenie wnętrz. Dobrze dopasowana kolorystyka i dobranie ulubionego stylu pokoju dziennego sprawi, że będziesz mógł zapomnieć w nim o wszelkich problemach. Miejsce na telewizor warto zaplanować wcześniej. Należy wziąć pod uwagę wielkość salonu, jego położenie oraz rozstaw okien i drzwi. Dekoracja ściany z telewizorem nie powinna być męcząca dla oczu. Sprawdź, stworzyć ciekawe tło!

Telewizor na ścianie – gdzie go umieścić?

Ściana telewizyjna bez wątpienia jest centralnym punktem salonu w większości domów. Odpowiednio zaaranżowana doda salonowi głębi i sprawi, że odbiornik nie będzie dominował. Najważniejsza jest oczywiście właściwa lokalizacja telewizora. Uważa się, że nie powinien znajdować się w sypialni, ponieważ niebieskie światło emitowane przez ekran ma zły wpływ na koncentrację i zdrowy sen. Najczęściej więc telewizor ustawiany jest na szafce RTV w salonie, który jest sercem każdego domu. Warto wybrać ścianę znajdującą się w kąciku wypoczynkowym, gdzie ustawione są także fotele i sofa. Ściana za telewizorem powinna być duża.

Aranżacja ściany z telewizorem – inspiracje

Aranżacja ściany za telewizorem wymaga dogłębnego przemyślenia tematu. Ściana bowiem nie powinna rozpraszać uwagi i dominować. Powinna również pasować do reszty ścian. Co więcej, odpowiednio dobrane dekoracje i materiały wykończeniowe oraz projekt sprawią, że telewizor stanie się integralną częścią wystroju i nie będzie dominował nad całym wnętrzem. Wiele osób stawia na neutralne tło i stonowane kolory. Nie jest to wcale złym rozwiązaniem, jednak z powodzeniem można również puścić wodze fantazji i przyozdobić ścianę na wiele różnych sposobów. W tym artykule poznasz najmodniejsze dodatki do ściany z tv!

Ściana telewizyjna – jakie kolory wybrać?

Dobór koloru zależy przede wszystkim od preferencji mieszkańców oraz wystroju wnętrza. Z powodzeniem można kierować się zasadą, że ściana telewizyjna powinna być kontrastowa do reszty ścian. Zakłada się jednak, że kolor nie powinien być zbyt jaskrawy, aby nie odciągał uwagi od odbiornika i nie męczył oczu. Z tego względu wiele osób wybiera neutralne tonacje. Modne są wszelkie odcienie szarości, beżu czy niebieskiego. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania będzie też możliwość zastosowania większej ilości ozdób. Wnętrzu można również wówczas nadać charakteru przez kolorowe meble.

Dekoracja ściany z telewizorem – ponadczasowe drewno

Ściana telewizyjna świetnie komponuje się z drewnem. Naturalny materiał ociepli nieco wnętrze i będzie dobrze współgrał z odbiornikiem. Warto wtedy resztę ścian pomalować naturalnym, jasnym kolorem. Pozwoli to wyróżnić kącik telewizyjny. Hitem są też lamele, czyli drewniane eko listewki kładzione jednak obok drugiej. Można je kupić w postaci gotowych paneli. Lamele dobrze prezentują się na całej powierzchni ściany. Można jednak stworzyć z nich również ciekawą dekorację – dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ich wyłącznie na szerokość odbiornika od podłogi aż po sufit.

Zobacz w ścianie tv dzieło sztuki – galeria obrazów

Nie każdy chce, aby telewizor był centralnym miejscem pomieszczenia. Wiele osób decyduje się na aranżację, która sprawi, że odbiornik będzie jak najmniej widoczny. Z tego powodu od kilku sezonów panuje trend tworzenia wokół telewizora mini galerii sztuki. Sprawdzi się to przede wszystkim w sytuacji, gdy posiadasz nowoczesny telewizor, w którym, po jego wyłączeniu, może wyświetlać się twoja ulubiona grafika. Warto wtedy połączyć tematycznie i stylistycznie obrazy z tym wyświetlonym na ekranie tv.

Telewizor w salonie typu loft – cegła

Styl loftowy charakteryzuje się dużą otwartą przestrzenią. W wysokich pomieszczeniach zwykle ogranicza się ścianki działowe do minimum. W takiej sytuacji warto zastosować triki aranżacyjne, które pozwolą w naturalny sposób oddzielić poszczególne strefy. Kącik telewizyjny można podkreślić przez położenie na ścianie cegły. Aby ściana była bardziej subtelna, może przemalować cegłę na biało – pozwoli to również nieco wyeksponować odbiornik.

Niewielki salon – telewizor w zabudowie meblowej

Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie zabudowy ściennej. Telewizor umieszcza się wówczas we wnęce, a wokół niego znajdują się pojemne szafki, które służą nie tylko jako miejsce do przechowywania, ale również doskonale ukrywają kable. Co więcej, można też zdecydować się na drzwiczki, za którymi ukryty będzie odbiornik. Zabudowa meblowa na ściance tv jest szczególnie przydatna w niewielkich pomieszczeniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota.

Telewizor a luksusowy marmur – czy to pasuje?

Ściana, na której chcesz powiesić telewizor, może się również wyróżniać na tle pozostałych. Jeśli zależy ci, aby kącik telewizyjny był elegancji i przyciągał uwagę, dobrym pomysłem jest zastosowanie marmuru. Szlachetny kamień może być doskonałą oprawą dla odbiornika i będzie świetnie komponował się z czernią ekranu. Oczywiście nie musisz inwestować w prawdziwy kamień – na rynku znajdują się wielkoformatowe płyty z pięknym żyłkowaniem, które z powodzeniem imitują marmur.

Jaka tapeta na ścianę z telewizorem?

Na szczęście czasy nudnych meblościanek, na których spoczywał telewizor bezpowrotnie przeminęły. Aby ożywić przestrzeń, ale jednocześnie dodać salonowi głębi, warto wykorzystać do aranżacji ściany telewizyjnej tapetę z subtelnym wzorem. Doskonale sprawdzą się delikatne pasy lub motywy roślinne. Można zastosować również panele 3D o różnych strukturach i kolorach.

A może beton architektoniczny?

W nowoczesnych wnętrzach warto zastosować beton architektoniczny. Można połączyć go z ciemnym drewnem. Takie połączenie nie tylko nada elegancji i wyjątkowego wyglądu, ale również ociepli nieco surowe wnętrze. Aby uzyskać efektu betonu, można położyć na ścianie tynk mineralny lub zaprawę tynkarską. Beton dekoracyjny można stworzyć również za pomocą specjalnej farby betonowej. W sklepach budowlanych możesz kupić też betonowe płytki.

Wszelkie kable, gniazdka i sprzęty (np. dekoder) wcale nie muszą szpecić salonu. Wcześniejsze rozplanowanie układu mieszkania może rozwiązać problem wystających kabli czy stojących na widoku akcesoriów telewizyjnych. Najważniejsze jednak, aby dekoracja ściany z telewizorem spójnie komponowała się z resztą salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ściana z luster

Ściana z luster – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Następny artykuł
firanki do pokoju dziecka

Firanki do pokoju dziecka – czym się kierować przy wyborze?

Związane stanowiska