Maskownica karnisza świetnie uzupełniająca wystrój

Maskownica do karnisza świetnie uzupełnia wystrój niwelując industrialny chłód technicznych instalacji karniszy. Karnisz sufitowy z maskownicą dodatkowo skraca czas wykonania instalacji i stanowi świetne połączenie techniczne i wizualne dla wnętrz.
Maskownica karnisza

Czym jest maskownica karnisza?

Montaż karnisza sufitowego polega na zastosowaniu listwy, kratki lub innej konstrukcji, która zasłoni nieestetyczną szynę. Zastanawiasz się, jak ukryć karnisz w eleganckim salonie lub przytulnej sypialni? To wcale nie jest trudne! Poznaj przepiękne sposoby na zakamuflowanie karnisza, dzięki którym łatwo i szybko uporasz się z niechcianym widokiem.

Maskownica karnisza to jeden z naszych najnowszych dodatków do serii wykończeń, o nowoczesnym wyglądzie, który wkomponuje się w każde wnętrze. Ten typ maskownicy służy do maskowania karniszy ściennych, szyn sufitowych lub wszelkiego rodzaju rur i nierówności. Maskownica jest gładka, nie posiada żadnych zdobień i w przekroju najczęściej jest w kształcie litery L. Bardzo ładnie komponuje się we wnętrzach nowoczesnych, współczesnych i klasycznych. Ramki są bardzo częstą dekoracją mieszkań, domów, hoteli, restauracji czy budynków użyteczności publicznej. Ramki możemy wykorzystać jako listwy do oklejania karniszy ściennych, ale także aluminiowych szyn sufitowych czy szyn PCV, a także innych elementów. Maskownicę montujemy za pomocą kleju montażowego do sufitu i w ten sam sposób łączymy za pomocą kleju do łączenia listew. Maskownicę możemy po zagruntowaniu pomalować farbami takimi samymi, jak do ścian wewnętrznych.

Dlaczego warto stosować maskownice karniszy?

Karnisz może sprawić, że pokój będzie wyglądał bardziej elegancko i klasycznie, dlatego wielu właścicieli domów je lubi. Kiedy już użyjesz karnisza w swoim domu, trudno wyobrazić sobie inny sposób wieszania zasłon. Jednak nie wszystkie karnisze wyglądają dobrze w każdym pomieszczeniu. W rzeczywistości niektóre z nich są tak brzydkie, że psują cały design wnętrza. Dlatego też wiele osób chce wiedzieć, jak ukryć karnisz i usunąć bolące oko z ich przestrzeni życiowej.

Maskownice karnisza dla zasłon dostarczane są w różnych rozmiarach i kształtach, ale najczęściej używane są formy nawiązujące do stylu klasycznego . Gzymsy są w różnych wysokościach, od jednego cala do sześciu cali, w zależności od tego, ile z szyny kurtyny chcesz pokryć. Mogą być również malowane w różnych kolorach i wykończeniach, co oznacza, że można znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz dla konkretnego projektu.

Maskownica do karnisza to prosty, elegancki i niedrogi sposób na rozwiązanie problemu maskowania szyn karniszowych. Sama listwa wykonana jest ze styropianu lub pianki poliuretanowej, która jest lekka i łatwa w montażu. Posiada profil w kształcie litery L, który ułatwia montaż w każdym narożniku. Materiał łatwo jest obrabiać już najbardziej prostymi narzędziami.

W maskownicach do karniszy stosuje się dwa główne rodzaje montażu: montaż bezpośredni i pośredni. W metodzie bezpośredniej listwy mocowane są bezpośrednio do ściany lub sufitu za pomocą mocnego kleju montażowego. Metoda pośrednia przeznaczona jest do powierzchni, które nie mogą być klejone, np. do suchej zabudowy. W tym przypadku listwy mogą być montowane do drewnianych desek lub metalowych profili za pomocą wkrętów lub klipsów.

Zasadnicza różnica między tymi dwoma rodzajami polega na tym, że montaż bezpośredni wymaga bardziej czasochłonnego procesu instalacji, ponieważ przed montażem należy przygotować powierzchnię (płyty gipsowo-kartonowe należy pokryć masą szpachlową).

Jak ułatwić sobie życie, instalacją estetycznie osadzonych karniszy ?

Na etapie projektowania wnętrz doświadczeni projektanci ułatwiając sobie życie najchętniej korzystają z rozwiązań komplementarnych. Idealnym przykładem jest karnisz sufitowy z maskownicą. Jeżeli w swoim wnętrzu umieścić chcecie koniecznie zasłony, a nie do końca odpowiada wam wygląd wystających z sufitu stalowych szyn, to dobrze jest dobrać odpowiedni komplet karnisza sufitowego zintegrowanego już z maskownicą. Nie tylko projektowanie będzie łatwiejsze, ale sama instalacja przebiegnie sprawniej i bez zbędnych dodatkowych pomiarów. Wnętrze oczywiście nabierze odpowiednio przytulnego i ciepłego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Relaks po skończonym remoncie

Relaks po skończonym remoncie – regeneracja i zabawa!

Następny artykuł

Domek dla ptaków - w jaki sposób go zbudować?

Związane stanowiska