Relaks po skończonym remoncie – regeneracja i zabawa!

Samodzielnie przeprowadzony remont to powód do dumy i satysfakcji. Ogrom włożonego w to wysiłku może powodować odczuwalne zmęczenie – jak sobie poradzić z fizycznym i psychicznym przepracowaniem? Wypróbuj nasze sposoby na powrót do formy po dobrze wykonanej robocie!
Relaks po skończonym remoncie

Większe niż zwykle obciążenie mięśni, brak odpowiedniej ilości snu, stres, kontakt z substancjami zawartymi w farbach, lakierach itp. – to wszystko zostawia swój ślad w organizmie. Podczas remontu masz zdecydowanie mniej czasu, by zadbać o siebie w odpowiedni sposób. Wytężona praca odbija się na kondycji (czasami może prowadzić do rozmaitych urazów) i urodzie – niby ważnej głównie dla kobiet, ale mężczyźni też chcą wyglądać schludnie i atrakcyjnie. 

Oznaki przemęczenia i niewyspania z powodu remontu będą długo widoczne na twojej twarzy

Podkrążone powieki, zaczerwienione oczy, uwidocznione zmarszczki, naczynka i inne niedoskonałości skóry to tylko niektóre z możliwych „skutków ubocznych” odnawiania domu bądź mieszkania. Naturalnie podobne skutki może mieć wiele innych rzeczy. Więcej na ten temat dowiesz się z wpisu pt. „cienie pod oczami przyczyny” – warto uporać się z nimi przed planowaną imprezą. Istnieje wiele sposobów na to, by szybko przywrócić twarzy odpowiednio reprezentacyjny wygląd. Zdjęcia z parapetówki nie mogą dawać żadnych powodów do złośliwych komentarzy w mediach społecznościowych, nieprawdaż?

W większości przypadków zastosowanie dobrej jakości kosmetyków powinno w zupełności wystarczyć, by zamaskować na twarzy wszelkie ślady zmęczenia. O zrobionym remoncie mają świadczyć odświeżone pomieszczenia, a nie wyraźnie zmęczona twarz z widocznymi oznakami starzenia! Na wspomniane wyżej cienie wokół powiek warto wypróbować innowacyjne płatki pod oczy na noc. Precyzyjnie dawkowany kwas hialuronowy nadaje się do każdego typu skóry. Aplikacja raz w tygodniu i od razu wyglądasz o kilka lat młodziej! Na uwagę zasługują również:

  • żele do głębokiego oczyszczania skóry twarzy;
  • maski wzmacniające i regenerujące cerę;
  • kremy ujędrniające i nawilżające.

Po remoncie masz zakwasy? Leniuchowanie to kiepski pomysł

Intensywny, długotrwały wysiłek fizyczny często kończy się tak, że potem długo bolą wszystkie mięśnie. Również te, o których istnieniu nie miało się wcześniej pojęcia. Możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy są dwie – wysoki poziom kwasu mlekowego oraz mikrouszkodzenia włókien. Bierne czekanie, aż samo przejdzie i organizm wróci do równowagi, to niepotrzebne wydłużanie powrotu do pełni sił. Lepiej zafundować sobie odrobinę ruchu, w miarę możliwości na świeżym powietrzu. Bez szaleństw i bicia osobistych rekordów.

Zawodowi sportowcy nie bez powodu po skończonych zawodach przeprowadzają lekki trening. Odpowiednio poprowadzony rozruch przyspiesza regenerację, pozwala też utrzymać wydolność na pożądanym poziomie. Jeśli wydatki na remont nie sprawiły, że teraz musisz oszczędzać na wszystkim przez kilka tygodni, pomyśl o jakimś masażu. Zabiegi SPA & Wellness szybko postawią cię na nogi!

Remont to powód równie dobry jak każdy inny, by zaprosić przyjaciół i rodzinę do siebie

Kto powiedział, że parapetówka to impreza zarezerwowana na okazję przeprowadzki pod nowy adres? Po odnowieniu mieszkanie lub dom prezentują się inaczej – skutek jest zatem identyczny. Szampańska zabawa oznacza wyrzut endorfin i gwałtowny skok poziomu hormonów szczęścia – poprawa samopoczucia gwarantowana! A przy okazji upewnisz się, że wszystko zostało zrobione tak, że niczego nie trzeba znowu poprawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
l4 a prace remontowe w domu

Czy podczas L4 można wykonywać prace remontowe w domu?

Następny artykuł
Maskownica karnisza

Maskownica karnisza świetnie uzupełniająca wystrój

Związane stanowiska