Wybierz najlepsze meble ogrodowe: Poradnik zakupowy dla Ciebie

Sezon letni to idealny moment na wypoczynek na świeżym powietrzu. Każdy posiadacz tarasu, balkonu lub ogrodu z pewnością doceni możliwość spędzenia chwil z bliskimi pod gołym niebem. Aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy należy wybrać odpowiednie meble, które zapewnią wygodę podczas codziennego relaksu.

1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe to zakup na długie lata, pod warunkiem, że będą dobrej jakości. Jak wybrać dobre meble i na co należy zwrócić uwagę?

Cena mebli ogrodowych

Zwykle pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę podczas zakupów jest cena. Podobnie bywa także przy wyborze mebli ogrodowych. Przed ich zakupem warto przeanalizować domowy budżet i ustalić jak dużo chce się wydać. Zakupy najlepiej robić w jesieni lub zimie, ponieważ wtedy ceny mogą być niższe, niż w sezonie letnim.

Przestrzeń na meble ogrodowe

Wybierając meble należy mieć na uwadze miejsce, w jakim zostaną one postawione. Należy wziąć pod uwagę czy taras ma zadaszenie, ponieważ nie wszystkie meble dobrze reagują na deszcz. Istotne jest także, czy meble nie będą przeszkadzać w swobodnym przemieszczaniu się.

Funkcjonalność mebli

Ważny jest cel, jaki meble mają spełniać w ogrodzie. Inne meble sprawdzą się podczas wypoczynku, a inne podczas ogrodowego grillowania. W zależności od potrzeb można więc zdecydować się na rozkładane krzesła i leżaki lub solidne fotele w komplecie z dużym stołem.

Aranżacja

Meble powinny być dopasowane stylistycznie do pozostałych elementów ogrodu. W takiej przestrzeni zarówno domownicy, jak i goście będą czuć się o wiele lepiej. Dobrym pomysłem może być konsultacja wyboru z partnerem oraz członkami rodziny.

Materiał

Kluczowym elementem przy wyborze mebli jest materiał, z którego są one wykonane. Wpływa on nie tylko na estetyczny wygląd mebli, ale także na ich wygodę oraz funkcjonalność. Najpopularniejszym wyborem są meble ogrodowe drewniane oraz meble ratanowe. Warto jednak pamiętać, że powinno się chronić je przed deszczem oraz nadmiernym słońcem. Dodatkowo meble drewniane wymagają regularnej pielęgnacji.

2. Drewniane meble ogrodowe

Drewniane meble ogrodowe od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Jest tak przede wszystkim ze względu na ich solidność i dużą wytrzymałość. Dodatkowo wyglądają bardzo estetycznie, a ze względu na swoją naturalność pasują do większości aranżacji ogrodów. W łatwy sposób można je odrestaurować lub zmienić ich wygląd przy pomocy farby lub lakieru. Meble drewniane mają też swoje minusy. Wymagają regularnej konserwacji, a ze względu na spory ciężar trudno jest je przenieść z miejsca na miejsce.

3. Meble ogrodowe wykonane z aluminium

Meble z aluminium idealnie sprawdzają się w miejscach o nowoczesnym charakterze. Łączą minimalistyczny design z elegancją, a ich konstrukcja jest solidna i bezpieczna. Jedną z ich największych zalet jest nieduży ciężar, który pozwala z łatwością przenosić meble.

4. A może meble rattanowe?

Dla osób preferujących naturalne rozwiązania dobrym wyborem będą meble z rattanu. Ich egzotyczny charakter doskonale komponuje się z roślinnością w ogrodzie. Ich powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu i nie są tak wymagające jak meble z drewna. Po więcej inspiracji warto wejść na stronę https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe, gdzie znajduje się spory wybór mebli ogrodowych.

Artykuł promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Diagnoza i naprawa awarii zaworów w systemach wodnych

Następny artykuł

Jakich specjalistów z budowlanki brakuje na rynku pracy?

Związane stanowiska