6 pomysłów na białą ścianę w salonie

Po latach niebytu, białe ściany wracają do łask – ale obwarowane pewnymi wymogami. Współczesne mieszkania mogą być bogato zdobione albo loftowo minimalistyczne, ale na pewno nie nudne. To dlatego jeśli głównej atrakcji na ścianie nie stanowi jej kolor, warto zadbać o inną dekorację, która uzupełni całość stylizacji. Idealnym rozwiązaniem będzie naklejka – banalnie prosta w aplikacji, tania i niezwykle efektowna. Liczne dostępne wzory sprawiają, że nie ma problemów z wyborem dla wnętrz o różnorodnej stylistyce.

Motywy florystyczne – idealne do każdej przestrzeni

Najpopularniejsze są od kilku sezonów motywy florystyczne. Wpływa na to możliwość ich zastosowania właściwie w każdym wnętrzu – wiele zależy od stylu samej naklejki, a tych jest do wyboru całe mnóstwo – przekonaj się sam na https://redro.pl/naklejki/.

Motyw florystyczny może być bardzo delikatny albo przeciwnie – obfity i kolorowy. Od realistycznie oddanych kwiatów po schematyczne rysunki – do każdego wnętrza można dopasować coś, co idealnie odda jego charakter. Duża dowolność obejmuje również umiejscowienie naklejki – na całej ścianie lub jej części, na środku lub w kącie, na widoku lub częściowo za meblami – sam zdecyduj, co sprawdzi się najlepiej w twoim mieszkaniu.

Inspirujący cytat – zawsze przed oczami

Od niedawna popularność zyskują proste naklejki z cytatami, najczęściej w języku polskim lub angielskim. Najchętniej przyozdabiamy nimi białe ściany w sypialni i w salonie, ale także w hallu. Ich treść mówi wiele o domownikach, stanowi codzienną inspirację i przypomina o tym, co najważniejsze.

Za pomocą naklejki z cytatem można oddać ducha domu. Kilka umiejętnie skomponowanych i estetycznie zobrazowanych fraz przypomina o wolności wyznawania uczuć, wzajemnym szacunku i miłości, jakie panują w domu. Może także dopingować do działania – rozejrzyj się za wzorem, który poruszy cię najgłębiej.

Misterna mandala – nie tylko do medytacji

W przestrzeni publicznej coraz częściej można spotkać wzory zaczerpnięte ze stylistyki wschodniej. Króluje wśród nich mandala, czyli koncentryczny wzór o dużym stopniu skomplikowania, w którym poszczególne elementy splatają się w spójną harmonię.

Umieszczenie mandali na ścianie mieszkania działa kojąco. To propozycja idealna dla osób praktykujących jogę czy oddających się medytacji w domowym zaciszu. Ale nie tylko – mandala jako piękna i estetyczna ozdoba, sprawdzi się jako dekoracja białej ściany zwłaszcza w pokoju o orientalnej stylistyce, ale także w minimalistycznym, loftowym wnętrzu.

Realistyczny pejzaż – podróż instant

Jeśli w swojej sypialni czy salonie chcesz się przede wszystkim oderwać od rzeczywistości i przynajmniej w marzeniach przenieść w swoje ulubione miejsce na ziemi, może ci w tym pomóc naklejka z realistycznym pejzażem. Masz ogrom możliwości do wyboru: krajobrazy morskie i górskie, dzikie lasy i tętniące życiem miasta.

Teraz nie musisz już zamykać oczu, by odbyć mentalną podróż – wystarczy zapatrzyć się w wysokiej rozdzielczości fotografię, błyskawicznie naniesioną na ścianę przy pomocy naklejki.

Abstrakcja i sztuka – dla wielbicieli nietuzinkowych ozdób

Wolisz dekoracje mniej dosłowne? Spośród naklejek z łatwością wybierzesz intrygujące abstrakcje – realizujące różnorodne współczesne prądy w sztukach plastycznych, bogate lub minimalistyczne, kolorowe lub monochromatyczne.

Nierealny pejzaż obcej planety? Fantastyczne zwierzęta w neonowej dżungli? A może po prostu kilka pozornie niedbałych kresek, dających nieopisany efekt? Jeśli jesteś wielbicielem innowacji, ten styl jest zdecydowanie dla ciebie.

Kreskówki i bajkowe motywy – na białą ścianę w pokoju dziecięcym

Biała ściana w pokoju dziecięcym również może być polem do popisu. Dedykowane najmłodszym naklejki to najczęściej rysunki i bajkowe wzory, które umilą zabawę i ułatwią zasypianie.

W zależności od stylistyki pokoju, możesz wybrać niemal wszystko, co ci się zamarzy – od księżniczek po pojazdy, od krajobrazów po drobne printy. Spróbuj skonsultować wybór z maluchem – niech również przeżyje radość płynącą z dekorowania własnych czterech kątów.

Nie ma chyba łatwiejszego sposobu na dekorację ściany, niż pomysłowa naklejka. Na dodatek nie trzeba wzywać fachowca do jej aplikacji – poradzi sobie z nią nawet osoba nie mająca pojęcia o pracach domowych czy DIY. Naklejka jest przy tym tania, co umożliwia odmienianie wnętrza za grosze nawet co sezon – na wypadek, gdyby poprzednia się znudziła. Na dodatek materiał, z jakiego jest wykonana, umożliwia jej stosowanie także w kuchni. Wszechstronna, efektowna i ekonomiczna – doskonała ozdoba białej ściany!

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Ceowniki aluminiowe półzamknięte

Ceowniki aluminiowe półzamknięte - doskonały wybór dla Twoich projektów

Następny artykuł

Krzesła Signal - komfort i design w jednym

Związane stanowiska