Osuszanie po zalaniu w Warszawie – jak sobie poradzić?

W przypadku wycieku wody w budynku wszystko może szybko wymknąć się spod kontroli. Jeśli osuszacze nie zostaną zainstalowane wystarczająco szybko, szkody spowodowane przez wodę mogą szybko przekształcić się w poważniejszą sytuację, z wtórnymi szkodami.

W tym artykule przedstawiamy 5 kluczowych czynników, które mogą mieć duży wpływ na osuszanie budynków po wycieku wody, zapewniając, że zastosowane rozwiązanie zapewni najbardziej efektywne i udane wyniki.

5 niezbędnych kroków do osuszania budynków Warszawa

1. Dobry czas reakcji

Jeśli chodzi o radzenie sobie ze szkodami wodnymi, czas odgrywa znaczącą rolę. W ciągu 24-48 godzin od kontaktu z wodą na danym obszarze, może zacząć rozwijać się pleśń i bakterie, które z czasem zaczną powodować uszkodzenia struktury budynku i stanowić zagrożenie dla zdrowia, szczególnie jeśli poziom wilgoci pozostaje wysoki. Dlatego szybkie rozpoznanie i reakcja na wycieki wody i zalanie jest niezwykle ważna dla skuteczności osuszania budynku i czasu potrzebnego na pozbycie się nadmiaru wody.

 Zależy to również od tego, jakie materiały budowlane zostały uszkodzone przez wodę. Na przykład kawałek drewna będzie wchłaniał wodę w znacznie innym tempie w porównaniu z materiałem takim jak beton czy kamień. Niektóre materiały szybko oddają nadmiar wody, podczas gdy inne potrzebują znacznie więcej czasu, aby uwolnić związaną wodę do środowiska. Niemożliwe jest obliczenie w 100% poprawnego wzoru osuszania, jednak zapoznanie się z materiałami tworzącymi nasze mieszkanie jest kluczem do określenia, jaki rodzaj rozwiązania osuszającego będzie najlepszy i jak długo prawdopodobnie potrwa rozwiązywanie problemu.

2. Zabezpieczanie i wentylacja pomieszczenia

 Zacznij od prostych kroków, takich jak wylanie stojącej wody z pomieszczenia, usunięcie mokrych dywanów, upewnienie się, że ogrzewanie pozostaje włączone i zapewnienie dobrej wentylacji, np. otwarcie okien. Jeśli masz dostęp do osuszacza, zainstaluj go tymczasowo, dopóki na miejscu nie pojawi się wykonawca osuszania, który oceni szkody.

  •  Usuń wszelkie mokre przedmioty i gruz z miejsca zdarzenia, ponieważ wydłuży to czas osuszania i sprawi, że osuszacz będzie zużywał więcej energii.
  • Pozbądź się wszelkich zwłaszcza porowatych lub chłonnych materiałów z obszaru, który nie może być skutecznie osuszony.
  • Bezpiecznie usuń nasiąknięte wykładziny lub, jeśli nie jest to możliwe, użyj odkurzacza do wykładzin lub odkurzacza na mokro/sucho na wczesnym etapie procesu.

3. Wybór właściwego osuszacza budowlanego

Zwykły osuszacz zazwyczaj nie jest w stanie poradzić sobie z nadmierną ilością wilgoci w sytuacjach zalania. Co więcej, większość domowych osuszaczy ma ograniczoną pojemność zbiornika wewnętrznego i trzeba je wielokrotnie opróżniać, aby zapewnić stałe osuszanie, co jest zarówno czasochłonne, jak i niepraktyczne. W związku z tym ważne jest, aby do tych zadań zastosować komercyjny lub profesjonalny osuszacz po szkodzie wodnej. Istnieje możliwość wypożyczenia profesjonalnych osuszaczy. 

4. Wykorzystanie wentylatorów o dużej wydajności

Aby wspomóc pracę osuszaczy budowlanych w osuszaniu zalanych budynków w Warszawie, naszym sprzymierzeńcem są wentylatory o dużej wydajności.

Pozwalają one na szybsze odparowanie wody co pomaga na wysuszenie pomieszczenia w zauważalnie szybszym tempie, minimalizując czas suszenia i zmniejszając tym samym ilość szkód. 

5. Dokładna weryfikacja wyników

 Po piąte i ostatnie, ważne jest, aby nie polegać na samym dotyku w celu weryfikacji, czy cały nadmiar wody został usunięty. Nawet jeśli dany obszar może wydawać się suchy na powierzchni, woda mogła przesiąknąć do głębszych warstw budynku, co może sprzyjać wzrostowi pleśni i bakterii. Dlatego też zaleca się stosowanie profesjonalnych urządzeń do pomiaru wilgotności, aby sprawdzić, czy materiały osiągnęły odpowiedni poziom suchości. 

Osuszanie po zalaniu Warszawa- pomoc

Zmagając się z zalanym budynkiem warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej usługi w zakresie osuszania zalanych budynków w Warszawie. Jak wiadomo koszty remontu mieszkania po zalaniu nie są małe, a w celu ich zmniejszenia niezbędne jest kompleksowe osuszenie zalanych obszarów. Warto przeanalizować rachunek zysków i strat i zdecydować się na skorzystanie z usług osuszania budynków w Warszawie. Warto zdecydować się na osuszanie pod posadzkowe, gdyż nieosuszona woda pozostawiona pod posadzką może stać się przyczyną licznych problemów w przyszłości.

W skład usług osuszania budynków w Warszawie wchodzi:

  • Dokonanie oględzin mieszkania po zalaniu, dobranie właściwej metody osuszania oraz lokalizacja przyczyny zalania
  • przeprowadzenie pomiarów wilgotności przed, w trakcie i po osuszaniu
  • montaż profesjonalnego sprzętu służącego do osuszania po zalaniu
  • przygotowanie kompleksowej fotograficznej i merytorycznej dokumentacji ubezpieczeniowej

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ile płacicie za ogrzewanie domu gazem

Ile płacicie za ogrzewanie domu gazem i od czego to zależy?

Następny artykuł

Pompa ciepła czy gaz? Jaką metodę ogrzewania wybrać?

Związane stanowiska