Jak dobrać żyrandol kryształowy do aranżacji wnętrz?

Aranżacja wnętrza sprawia, że nabiera ono określonego charakteru. Jest praktyczne, reprezentacyjne, zapewnia grę kolorów, jest pełne kontrastów albo monochromatyzmu. Każda stylistyka ma tutaj swoją specyfikę. Jeżeli chcecie postawić na eleganckie oświetlenie, to na pewno sprawdzi się żyrandol. Jak dobrać go do aranżacji wnętrz?

Żyrandol kryształowy niejedno ma imię

Choć wydawać by się mogło, że kryształowe żyrandole są niemal identyczne i różnią się jedynie detalami, a także ilością źródeł światła, to nic bardziej mylnego. Otóż design tych wyjątkowych lamp znacząco się od siebie różni. Żyrandol kryształowy nowoczesny może mieć różną liczbę ramion, a owe ramiona mogą być odmiennie skonstruowane. Są one oparte na mosiężnej, niklowej lub stalowej podstawie. Ta pierwsza zachwyca złotą barwą a druga jest srebrna. Mogą mieć linearne poste zdobienie, kuliste zwieńczenie, mogą być wykonane z barwionego szkła, zatem łączyć transparentną i przejrzystą, ale i kolorową powierzchnię. Klasyczne żyrandole mają bogato zdobione zarówno ramiona, jak i korpus. Kuliste szklane elementy są pokryte wymyślnymi cięciami na szkle, misterne zdobienia są także na ramionach, a całość okraszona jest kryształkowymi łańcuchami, a także pojedynczymi większymi, odpowiednio szlifowanymi kryształami wieńczącymi dzieło. Żyrandole mogą być wyposażone w swego rodzaju kryształowe okapniki, które zdobią gwinty. To w nich można umieścić świeczki LED – w stylu nowoczesnym lub retro. Alternatywą dla takiego rozwiązania są żyrandole kryształowe z kloszami pokrytymi abażurem. Mnogość form kryształu, jak i samych żyrandoli może przyprawić o zawrót głowy, bo są tak piękne, że aż trudno się zdecydować. My jednak spróbujemy coś Wam podpowiedzieć. 

Jak dobrać żyrandol do aranżacji wnętrz? Poznajcie przydatne wskazówki 

Jeżeli tworzycie wnętrze w stylu pałacowym, to na pewno klasyczny żyrandol na eleganckiej stalowej podstawie pokrytej obustronnie paskami szkła będzie absolutnym must have. Zdobiony migdałowymi szlifowanymi kryształami czeskimi zachwyca kunsztem wykonania i dbałością o szczegóły. Oczywiście trzeba liczyć się z dość wysokim kosztem takiego żyrandola, który jest wszak ręcznie składany i formowany. Jednak jeśli chce się mieć żyrandol niczym Maria Teresa w pałacu Schonbrunn, to warto zgromadzić na ten dodatek większy budżet. Do wnętrza w stylu hi-tech świetnie sprawdzi się nowoczesny żyrandol z barwionymi kryształami, który świetnie skomponuje się nawet z taśmami LED. Warto wiedzieć, że różnorodne barwy kryształów powstają poprzez dodanie tlenków metali do masy kryształowej. Niezwykle oryginalnym i eleganckim dodatkiem do aranżacji black and white może być czarny żyrandol zdobiony transparentnymi kryształami. Jeżeli wnętrze urządzone jest w bieli i błękicie, to tę aranżację świetnie podkreśli żyrandol kryształowy z niebieskimi kryształowymi zawieszkami. A jaki żyrandol warto wybrać do minimalistycznego wnętrza? Na pewno sprawdzi się ten z gładkimi szklanymi ramionami, zdobiony kryształami w podłużnym kształcie. Do wnętrz w orientalnym stylu możesz wybrać żyrandol malowany emalią w kolorze królewskiego błękitu z 24k złotem i ręcznie wykonanymi dekorami.  

Wybór żyrandoli jest tak ogromny, że do każdej aranżacji można znaleźć coś wyjątkowego. Do tego także cennik jest zróżnicowany, zatem znajdziecie piękny żyrandol niezależnie od tego, czy Wasz budżet to kilka, czy kilkanaście tysięcy złotych.                   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

W jaki sposób można przyspieszyć budowę przewodów kominowych?

Następny artykuł

Bezpieczny remont mieszkania tylko z dobrą polisą mieszkaniową!

Związane stanowiska