Jak niewielkim kosztem odmienić dom?

Wiosna to pora roku, który sprzyja porządkom wokół domu. Bardzo często okazuje się, że niektóre elementy wymagają odświeżenia. Inne zaś chcielibyśmy całkowicie odmienić. Czy da się to zrobić niewielkim kosztem? Jak najbardziej! W naszym artykule wyjaśniamy, jak odmienić oblicze swojego domu.

Farba do metalu – must have podczas wiosennych porządków wokół domu

Malowanie różnych elementów jest najłatwiejszym sposobem na podniesienie walorów estetycznych domu. Możesz pomalować elementy domu i jego elewacji, jak również komponenty otoczenia i przestrzeni przydomowej (meble ogrodowe, ławeczki, wiatę, ogrodzenie metalowe itp.).

Do tego zadania będziesz potrzebował profesjonalnej farby do metalu. Różnego rodzaju farby znajdziesz tutaj: https://www.rafil.pl/. Pamiętaj, że farba do metalu powinna mieć podwyższoną odporność na działanie światła słonecznego, wody i innych czynników atmosferycznych.

Czym charakteryzuje się farba antykorozyjna?

Najlepszym wyborem jest zatem farba antykorozyjna. Taka farba zapobiega tworzeniu się rdzy na powierzchniach metalowych. Farba antykorozyjna tworzy wyjątkowo odporną na oddziaływanie czynników zewnętrznych powłokę. Jest ona na tyle szczelna, że powierzchnia metalu nie ma kontaktu z powietrzem czy wilgocią. W związku z tym nie występuje zjawisko korozji. Ponadto farba jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wszelkiego rodzaju zarysowania.

Przyda ci się do malowania różnych elementów, jak na przykład: ogrodzenia metalowe, balustrady, meble ogrodowe, metalowe konstrukcje w ogrodzie, elementy systemów wentylacyjnych, rur i przewodów. Ponadto do wyboru masz całą gamę farb na dach, ogrodzenia, posadzki, okna i drzwi.

Farby antykorozyjne – jak dobrać odpowiednią farbę do malowania dachu?

Pomalowanie dachu to doskonały sposób na to, by odmienić charakter swojego domu. Trzeba tylko wiedzieć, jaką farbę wybrać. Najważniejsza zasada jest taka, aby wybierać farbę przeznaczoną do malowania danej powierzchni – na przykład taką, którą można malować powierzchnie ocynkowane. Producent zawsze umieszcza takie informacje na opakowaniu farby.

Kolejna kwestia to kolor farby. Możesz po prostu odświeżyć dotychczasowy kolor dachu i wybrać farbę o podobnym odcieniu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby odmienić wygląd dachu. Pamiętaj przy tym, aby zachować pewną spójność – kolor powinien być dopasowany do elewacji budynku.

Do rustykalnego domu pasuje dach brązowy lub czerwony. Ciepłe kolory – takie jak pomarańczowy, czerwony, brązowy – pasują także do klasycznych budynków. Popularne kolory to również zieleń czy brąz. Jeżeli natomiast chcesz dodać budynkowi nowoczesnego sznytu, to sięgnij po kolor szary lub czarny.

Malowanie ogrodzenia – łatwy sposób na odświeżenie otoczenia domu

Na estetykę domu wpływa nie tylko rys architektoniczny i wykończenie budynku, ale także aranżacja przydomowej przestrzeni. Dobrym pomysłem jest zatem odmalowanie ogrodzenia. Zastosowanie farby antykorozyjnej to konieczność, aby ogrodzenie było trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Kolor dopasuj natomiast do stylu domu i otoczenia. Jeżeli twój dom stoi w otoczeniu zieleni, to płot może być w kolorze brązowym lub zielonym. Doskonale sprawdzi się również ponadczasowe ogrodzenie w kolorze czarnym czy szarym.

Jak pomalować ogrodzenie?

Do malowania metalu możesz użyć takich narzędzi jak: pędzel, wałek lub pistolet do malowania. Musisz oczyścić ogrodzenie z kurzu i zabrudzeń, a także pozbyć się pozostałości starej farby.

Farbę do metalu należy przygotować według wskazówek producenta. Potem można przystąpić do malowania. Często nie jest nawet potrzebna farba podkładowa. Warto jednak odtłuścić powierzchnię przed nałożeniem farby do metalu.

Po pomalowaniu ogrodzenia należy pozostawić farbę do wyschnięcia (według wskazówek producenta), a następnie nałożyć drugą warstwę.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jakie osłony okienne do małego pomieszczenia? 3 propozycje

Następny artykuł

Jak tanio urządzić mieszkanie po remoncie?

Związane stanowiska