Czy opłaca się remontować stary dom?

Jeśli ktoś decyduje się na zakup używanej nieruchomości, to musi liczyć się z tym, że trzeba będzie przeprowadzić mniejsze lub bardziej kosztowne remonty. W niektórych sytuacjach jest to wręcz nieopłacalne. Czasem zakup nieruchomości od dewelopera będzie korzystniejszym rozwiązaniem. Można zaaranżować wnętrze zgodnie ze swoimi preferencjami. Jest ono gotowe do wprowadzenia się. Nie trzeba martwić się żadnymi remontami przez kilka najbliższych lat.

Remont starego mieszkania nie zawsze dobrym pomysłem?

Jeśli ktoś decyduje się na nieruchomości z rynku pierwotnego, to kluczowe staje się jak najdokładniejszy odbiór mieszkania, aby wykryć wszystkie wady. Warto przyjść na odbiór techniczny z inżynierem. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z wyspecjalizowanych firm, które zajmują się odbiorem technicznym mieszkań w głównych miastach Polski. Odbiór mieszkania Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław czy w innym dużym mieście nie powinien stanowić żadnego problemu.

Oczywiście taniej jest wyremontować starą nieruchomość niż wybudować nową. Zaletą będzie również krótszy czas inwestycji. Dla wielu osób dużym plusem jest możliwość mieszkania w domu i jednocześnie przeprowadzania w nim remontu. Należy jednak dokładnie oszacować koszty, aby ocenić, czy rzeczywiście opłaca się przeprowadzać remont. Jeśli budynek jest w kiepskiej kondycji, problemem są zawilgocenia, stara i niesprawna instalacja, to wymiana wszystkiego pochłonie mnóstwo pieniędzy.

Czy wyremontowanie starej nieruchomości ma sens?

Wieloletnie nieruchomości mogą mieć mnóstwo problematycznych niespodzianek. Warto zacząć od profesjonalnej wyceny nieruchomości, aby uzyskać fachową wiedzę na temat rzeczywistego stanu budynku i opłacalności inwestycji. Trzeba liczyć się z tym, że w starych mieszkaniach nie można dokładnie ustalić końcowych kosztów. Należy liczyć się z możliwością wystąpienia szeregu dodatkowych wydatków. Koszt wyremontowania starej nieruchomości zależy w dużej mierze od rodzaju wyposażenia, stopnia skomplikowania napraw, zatrudnienia fachowców, metrażu, stopnia zniszczenia, ceny rynkowej. Jako że plan wnętrz jest już ustalony, to ingerowanie w rozkład pomieszczeń staje się problematyczne.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
przygotowany zestaw do malowania

Rodzaje farb do ścian — przewodnik po farbach

Następny artykuł
mężczyzna kładzie cement

Cement włóknisty: dekoracyjny element czy konieczność?

Związane stanowiska