Czy warto kupić pompy ciepła Daikin?

Daikin to rozpoznawalna japońska marka, której historia liczy sobie stulecie. Już w latach 60. ubiegłego wieku dostarczała na rynek klimatyzatory, jak również pompy ciepła. Czy warto więc zaufać tej wiarygodności? Czy pompy ciepła Daikin są godne uwagi? Sprawdzamy!

Jakie są zalety, a jakie wady pomp ciepła od Daikina?

Pompy ciepła marki Daikin to zdecydowanie najwyższa półka pod kątem jakości. Należy przede wszystkim zaznaczyć, że japońscy producenci są uznawani za dostarczających produkty, które są niezawodne. I tutaj nie ma raczej wyjątku. 

Warto także wspomnieć o bardzo bogatej ofercie marki Daikin w kwestii pomp ciepła. Oferuje ona zarówno pompy ciepła gruntowe, powietrze – te z kolei dzielą się na splity, monobloki, niskotemperaturowe, średniotemperaturowe i wysokotemperaturowe. Mamy również pompy ciepła przystosowane do pracy w układzie hybrydowym, czyli np. z dodatkowym źródłem ciepła w postaci kotła gazowego.

Daikin stawia również na ekologię. Oferuje wyłącznie pompy ciepła z czynnikiem R32, który charakteryzuje się niższym współczynnikiem GWP, czyli potencjałem do zwiększania problemu globalnego ocieplenia. 

Najważniejsza jest jednak wydajność – pompy te zapewnią nam bardzo duże oszczędności w stosunku do tradycyjnych źródeł ciepła np. kotłów węglowych, które w niedalekiej przyszłości będą wyłączone z użytku. Warto więc zastanowić się nad wymianą takiego urządzenia grzewczego właśnie na nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną pompę ciepła. Szczególnie zważając na fakt, że możemy skorzystać z coraz bardziej opłacalnych dofinansowań w tym zakresie.

Warto też wspomnieć, że Daikin ma bardzo atrakcyjną gwarancję, która wynosi aż 5 lat. Co ciekawe, za dodatkową opłatą można ją przedłużyć nawet do 10 lat. Jest to jedna z najlepszych ofert na rynku. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy to tylko pomp ciepła typu split. Monobloki mają jedynie 3-letnią gwarancję.

Jeżeli natomiast chodzi o wady – jest to oczywiście cena. Systemy grzewcze Daikina mogą kosztować nawet dwukrotnie, a nawet trzykrotnie więcej niż pompy ciepła marek budżetowych np. Haiera. Trzeba jednak, że płacimy tutaj najzwyczajniej za jakość wykonania i pewność, że pompa ciepła poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach. 

Wielu osób skusi design pomp ciepła Daikin, projektanci zadbali o to, aby prezentowały się one atrakcyjnie zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Choć trzeba przyznać, że nie jest to czołówka i na rynku znajdziemy gustowniej wykonane pompy ciepła. Warto jednak pamiętać, że brak zorientowania na najmodniejszy design to cecha charakterystyczna dla japońskich marek.

Podsumowanie

Daikin to solidny wybór, jeżeli szukasz pompy ciepła od zaufanego producenta, a cena nie gra dla Ciebie aż takiej roli. Uważamy, że decydując się na zakup urządzenia grzewczego tego producenta będziesz mieć po prostu przysłowiową „czystą głowę”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tych pomp – przejdź do naszej recenzji pomp ciepła Daikin, w której wydajemy obszerniejszą opinię o tym producencie!

Adam Skrzyński, pompycieplaonline.pl. 

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
rodzaje umywalek

Rodzaje umywalek – jaka pasuje do Twojej łazienki?

Następny artykuł

Kwiaty wieloletnie, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Związane stanowiska