Rozmaite lampy trafiają nie tylko do wnętrza domu, ale też do terenu wokół niego. Warto dobierać odpowiednie rozwiązania do konkretnych potrzeb i danej lokalizacji. Dobrym tego przykładem jest choćby niezmiernie praktyczne oświetlenie podjazdu do domu.
Jakie lampy można zastosować na podjazdach? Czym się kierować podczas dobierania ich? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.
Oświetlenie podjazdu – dla samochodów i pieszych
Oświetlenie podjazdów pełni dość konkretne funkcje w przydomowym terenie. Oczywiście jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie wygodnych warunków, by dostać się do garażu, bez ryzyka zahaczenia o elementy architektury, krawężniki czy rośliny rosnące wzdłuż drogi. Z drugiej strony takie lampy bywają potrzebne dla pieszych korzystających z podjazdu, by dostać się do domu. Często tworzy się bowiem wspólny trakt dla ludzi i pojazdów, co znacząco ułatwia planowanie terenu. W końcu nie zapominajmy o tym, że oświetlenie podjazdu wpływa na estetykę tej części podwórka, sprawiając, że prezentuje się pięknie nawet po zmroku. Z pomocą punktów świetlnych wydobywa się z ciemności nie tylko samą drogę, ale też rabaty kwiatowe, krzewy i drzewa rosnące wzdłuż niej.
Jakie lampy na podjazd – najpopularniejsze typy produktów
Jako oświetlenie podjazdu można zastosować różne typy opraw. Za najpopularniejsze uznaje się:
- lampy na słupkach,
- lampy dogruntowe (najazdowe).
Pierwsze z wymienionych to większe modele, stanowiące ciekawą dekorację ciągów komunikacyjnych. Rozwiązania wpuszczane w powierzchnię gruntu co prawda nie są szczególnie rozbudowane, ale za to zapewniają przyjemne dla oka i potrzebne oświetlenie punktowe. Lampy warto dobrać pod względem indywidualnych potrzeb praktycznych i estetycznych. Spory ich wybór oferuje choćby: AZzardo.com.pl. Można zdecydować się na modele minimalistyczne i nowoczesne, ale też retro i rustykalne czy klasyczne.
Czym musi wyróżniać się oświetlenie podjazdu?
Dobrej jakości lampa do ogrodu musi wyróżniać się konkretnymi właściwościami. Jaka powinna być? Przede wszystkim warto stawiać na modele odporne na warunki atmosferyczne. W końcu wszystkie oprawy są nieustannie narażone na działanie niszczycielskich opadów, wilgoci, zmian temperatury czy promieniowania UV. Trzeba zatem stosować modele o wysokim współczynniku szczelności, wykonane z materiałów odpornych na korozję (stal nierdzewna, tworzywa sztuczne). Nie zapominajmy też o tym, że oprawy umieszczane w nawierzchni podjazdu powinny odznaczać się olbrzymią trwałością – w końcu muszą przetrwać nacisk przejeżdżających po nich pojazdów. Wówczas mają szansę przetrwać w dobrej kondycji przez długi czas.
Sposób na oświetlenie na podjazd – podsumowanie
Dobrej jakości lampy na podjazd mają być trwałe, praktyczne i estetyczne. Warto stawiać na modele współpracujące z technologią LED, co ogranicza zużycie energii oraz zwiększa funkcjonalność przydomowego oświetlenia (zróżnicowane rozwiązania, możliwość regulacji parametrów czy podłączenia do Smart Home). Tego typu oprawy potrafią wznieść wygodę korzystania z terenu o każdej porze dnia lub nocy na zupełnie nowy poziom.
Tekst promocyjne