Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Najmodniejsze rozwiązania i najgorętsze trendy

Nowocześnie urządzona łazienka to dziś coraz częstszy widok w wielu wnętrzach. Jest tak naprawdę wiele sposobów i pomysłów na to, jak urządzić nowoczesny pokój kąpielowy czy strefę toaletową. Zobacz nasze propozycje, poznaj trendy i najlepsze rozwiązania.

Nowoczesne aranżacje łazienek – czym się charakteryzują?

Jeśli zdecydujesz się na urządzanie łazienki w stylu nowoczesnym, najważniejszy jest wybór dobrej jakości armatury. W dobrych salonach wnętrzarskich oraz u sprawdzonych producentów można znaleźć nie tylko płytki czy armaturę, ale także wiele inspiracji. Jeśli szukasz dobrej jakości wyposażenia, sprawdź ofertę polskiej marki Maxfliz. Ciekawe i nowoczesne aranżacje łazienek MAXFLIZ to połączenie wyposażenia wysokiej jakości i stylowych projektów dekoracyjnych.

Trendy w urządzaniu nowoczesnej łazienki

W nowoczesnych łazienkach, gdzie dominuje przede wszystkim wyważony i nieco chłodny w odbiorze minimalizm, zazwyczaj pojawiają się duże płytki w odcieniach bieli i czerni czy różnych wersjach szarości. Minimalizm nie oznacza oczywiście, że trzeba ograniczyć paletę kolorów tylko do czarnego i białego, jednak w takich wnętrzach sugeruje się pewną powściągliwość, jeśli chodzi o wielość barw. Do modnie urządzonych, nowoczesnych łazienek wkracza coraz więcej elementów znanych dotychczas raczej z innych styli wnętrzarskich.

Płytki do łazienki ceramiczne, gresowe czy drewnopodobne?

Prawdziwą furorę robią od paru lat na przykład duże wzorzyste płytki cementowe lub gresowe, które są nimi inspirowane. Zwykle takie płytki układa się na posadzce, ale można też wyróżnić je za ich pomocą części ścian, w okolicy prysznica czy wanny. Bardzo dużą popularnością cieszą się też płytki drewnopodobne. Dzięki temu można łatwo przełamać minimalistyczny chłód w łazience. Oczywiście płytki drewnopodobne nigdy nie zastąpią idealnie prawdziwego drewna, jednak zastosowanie go w czystej formie w łazience, gdzie jest dużo wilgoci, to bardzo trudne zadanie. Obecnie technologie produkcji płytek są na tak wysokim poziomie, że nie ma nawet potrzeby zastanawiać się między drewnem a imitacją, jest to doskonała kopia, która idealnie ozdobi ściany czy podłogę twojej nowoczesnej łazienki.

Wybierając płytki do łazienki czy armaturę, postaw na dobrej i sprawdzonego producenta, który może zaoferować wyposażenie wysokiej klasy oraz pomoże w kwestii znalezienie odpowiednich inspiracji do twojego wymarzonego wnętrza.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Wnętrzarskie trendy na 2023 rok: czarna armatura łazienkowa

Następny artykuł
Jakie wybrać świece zapachowe do łazienki

Jakie wybrać świece zapachowe do łazienki?

Związane stanowiska