Wnętrzarskie trendy na 2023 rok: czarna armatura łazienkowa

Czołowi specjaliści zajmujący się wystrojem wnętrz zgodnie stwierdzają: czarna armatura łazienkowa nadal pozostaje niekwestionowanym hitem 2023 roku. Choć mogliśmy obserwować ją wśród trendów z poprzednich lat, jak widać stanowi ona nadal ważny element modnych wnętrz. Czerń jest niezwykle uniwersalnym kolorem, są jednak style, w których odnajduje się ona szczególnie dobrze. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie tych, które warto rozważyć w swoim wnętrzu i które świetnie komponują się z czarną armaturą łazienkową.

W tych stylach odnajdzie się czarna armatura łazienkowa – przegląd modnych aranżacji

Przygotowane poniżej zestawienie dotyczy łazienkowych stylów wnętrzarskich, które szczególnie dobrze łączą się z czarnymi elementami. Są to propozycje wpisujące się w gorące trendy 2023 roku, dlatego jeśli czarna armatura to dla Ciebie oczywisty wybór w nowej łazience – warto sprawdzić, z jakim stylem “polubi się” ona szczególnie mocno.

Industrialna łazienka w wielkomiejskim klimacie

Nowoczesne wnętrze w loftowym stylu to pewnik na najbliższy rok. Metalowe elementy, czarny mat, surowe materiały i wzory – to podstawowe cechy go charakteryzujące. Nie każdy lubi takie wnętrza, dlatego przed zakupem rzeczy do łazienki warto przejrzeć kilka inspiracji, które dobrze odwzorowują ten styl. Niemniej jednak, fani industrialnych klimatów będą zachwyceni. Świetnie też odnajdzie się w nim czarna armatura łazienkowa, która idealnie podkreśli jego wszelkie walory. Dobrą propozycją jest, np. kolumna natryskowa 98000WC/CZAR Demm Rubinetteria – o pięknym designie i niezwykle funkcjonalna.

Im mniej, tym lepiej – minimalistyczne łazienki

Zwolennicy minimalizmu z pewnością docenią łazienki w tym klimacie. Umiar w ilości kolorów, form i faktur, a także prostota to przewodnie hasła stylu minimalistycznego. Bardzo popularnym kolorem, stosowanym we wnętrzach tego typu jest właśnie czerń. Sprawia to, że czarna armatura łazienkowa będzie wyglądać w nim niezwykle spójnie i harmonijnie. Fanom takich klimatów polecamy szczególnie elementy w wersji podtynkowej, które świetnie wpisują się w ducha minimalizmu. Przykładem ciekawego produktu jest bateria podtynkowa Futuro 6520-20/CZAR Giulini Giovanni o prostej formie i zredukowanej liczbie widocznych części. Włoski projekt stanowi idealne uzupełnienie hasła “less is more”.

Nowatorskie podejście, czyli czerń w stylu glamour

Choć glamour kojarzy nam się przede wszystkim z wnętrzami pełnymi blichtru i złota, okazuje się, że jest to także ciekawe pole do manewru dla czarnego, stonowanego koloru. Przy odpowiednim podejściu on także może wyglądać niezwykle modnie i wystawnie. Można osiągnąć to, np. za pomocą wyboru armatury łazienkowej w wersji z połyskiem zamiast wszechobecnego matu. Dzięki takiemu zabiegowi nasza łazienka nabierze nowego charakteru. Polecanym wyborem w tym temacie jest bateria umywalkowa Study Exclusive 26230801TNE Tres. Poza tym, obecnie nowoczesne łazienki w stylu glamour bardzo często pokrywają płytki z marmurowym wzorem, które posiadają wiele czarnych elementów – idealnie w ten sposób zgrają się z czarną armaturą.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Wykończenie mieszkania a akt notarialny

Następny artykuł

Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Najmodniejsze rozwiązania i najgorętsze trendy

Związane stanowiska