Jak zabezpieczyć altankę przed zimą? Czy jest to konieczny zabieg?

Altanka ogrodowa to wyjątkowo praktyczna budowla, która zapewnia wspaniałe miejsce do wypoczynku we własnym ogrodzie. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz z niej długo korzystać, musisz o nią zadbać. Jak zabezpieczyć altankę przez zimą? Sprawdź koniecznie!
jak zabezpieczyć altankę przed zimą

Altanka w ogrodzie to genialny wynalazek! Pozwala na wypoczynek w otoczeniu przyrody, zapewnia odrobinę prywatności, a co równie ważne – chroni przed deszczem, wiatrem i zapewnia przyjemne, zacienione miejsce do relaksu w czasie największych upałów. Warto zatem zadbać o to, aby służyła długo i niezawodnie. Istotne jest jednak nie tylko regularne sprawdzanie jej stanu i dokonywanie ewentualnych niezbędnych napraw, ale też właściwa ochrona w okresie zimowym. Jak zabezpieczyć altankę przed zimą, by móc bezpiecznie i wygodnie korzystać z niej, gdy tylko zachęcą do tego pierwsze cieplejsze promienie wiosennego słońca? Sprawdź!

Jak zabezpieczyć altankę przed zimą? Czy trzeba to robić?

Bez względu na to, czy zamierzasz korzystać z altanki cały rok, czy tylko w okresie letnim, konieczne jest jej prawidłowe zabezpieczenie na czas zimy. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr, mróz i śnieg, mogą poważnie zaszkodzić drewnianej budowli, jeśli nie zostanie odpowiednio przed nimi ochroniona. Nie zastanawiaj się zatem, czy to zrobić, nie zwlekaj, tylko działaj, zanim zaskoczy cię pierwszy śnieg!

Gdy już przygotujesz się na zimę, warto także wprowadzić się w świąteczny nastrój. Najlepszy klimat znajdziesz w Laponii, a konkretniej w Rovaniemi. Jest to kraina powiązana bezpośrednio ze świętym Mikołajem. Sprawdź sam!

Jak zabezpieczyć altankę przed zimą, gdy nie będziesz z niej korzystać?

Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć altankę przed zimą, odpowiedź jest prosta – zabuduj ją specjalną plandeką! Możesz użyć do tego celu plandeki wykonanej z materiału polietylenowego (plandeka PE). Jej podstawowe zalety to:

  • lekkość;
  • elastyczność;
  • łatwość użycia;
  • wytrzymałość;
  • dobry stosunek ceny do jakości.

Jeśli właściwie jej użyjesz, a następnie będziesz prawidłowo przechowywać w okresie, gdy nie będzie zabezpieczać altanki, powinna służyć kilka sezonów. Innym rozwiązaniem jest plandeka wykonana z PCV. Jej cechy to:

  • większa sztywność w porównaniu z plandeką PE;
  • elastyczność;
  • duża wytrzymałość na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne;
  • trwałość (nawet do 10 lat użytkowania!);
  • duży wybór kolorów – to istotne, jeśli zależy ci na tym, aby ogród wyglądał estetycznie także zimą.

Możesz kupić gotową plandekę lub zamówić taką na wymiar, idealnie pasującą do altanki. Niezależnie od tego, którą wersję plandeki wybierzesz, dokładnie zabuduj nią altankę, bo tylko wtedy rzeczywiście będzie dobrze chroniona.

Jak zabezpieczyć altankę przed zimą, gdy chcesz z niej korzystać?

Masz ochotę na ognisko lub grilla w środku zimy, gdy słoneczna aura zachęca do spędzania czasu na zewnątrz? Możesz wykorzystać altankę do zjedzenia posiłku na świeżym powietrzu lub po prostu – odpoczynku w ogrodzie. Jeśli planujesz korzystać z altanki przez cały rok, wybierz specjalną plandekę z przezroczystymi oknami. Składa się ona z kilku części, które można swobodnie zwijać i przywiązywać, aby wejść do altanki. Co więcej, wcale nie musisz jej likwidować po zimie. Świetnie sprawdzi się w czasie wieczornego odpoczynku lub imprez wiosną i latem, gdy pogoda nie dopisze!

Podsumowanie

Wiesz już, jak zabezpieczyć altankę przed zimą. Zdecydowanie warto to zrobić, więc nie zwlekaj. Wybierz rozwiązanie najbardziej odpowiadające twoim potrzebom. Zadbaj o swoją altanę, aby móc z niej korzystać przez naprawdę długi czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Podświetlany numer domu - 5 powodów, że warto w niego zainwestować

Następny artykuł
jak zabezpieczyć niezamieszkały dom przed zimą

Jak zabezpieczyć niezamieszkały dom przed zimą, aby uniknąć poważnych zniszczeń?

Związane stanowiska