Jakie rolety chronią przed słońcem? 

Wiele osób zmaga się z nadmierną ilością słońca w domu, co oczywiście przekłada się na szybkie nagrzewanie pomieszczenia. Wówczas zaburzony zostaje komfort cieplny w pokoju. Przeciwsłoneczne rolety najlepiej chronią przed dopływem słońca. Warto jednak dobrać ich odpowiedni kolor.

Oczywiście, na rynku znajdziesz także osłony słoneczne, pokryte od zewnątrz materiałem, który ma za zadanie odbijać promienie słoneczne, ale możesz też posiłkować się konkretnymi kolorami. Rolety zaciemniające, które doskonale zdadzą swój egzamin, to te zachowane w barwach granatu, szarości i brązu. Kolor rolet będzie miał też kluczowe znaczenie przy aranżacji pomieszczenia i również do niego trzeba je dobrać.

Możesz wzmocnić ich działanie przeciwsłoneczne, wykorzystując funkcjonalne rolety zewnętrzne, które również skutecznie chronią wnętrze przed nadmierną ilością ciepła i słońca. Te wersje zazwyczaj wykonane są z cienkiej, sztywnej siatki z drobnymi oczkami, która dodatkowo zabezpiecza wnętrze domu przed owadami. Jedynie rolety wewnętrzne powinny mieć odpowiednią barwę, aby sprawić, że wnętrze będzie przyjemnie chłodne, a do tego w pokoju panować będzie lekki półmrok. Wówczas kolor rolet chroni pomieszczenie, oczywiście po opuszczeniu ich do samego końca.  

Które rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Osłony okienne, które są idealnie dobrane do wnętrza, będą z nim nie tylko spójne, ale również sprawią, że doskonale ochronią wnętrze przed wzmożonym dopływem słońca. Nie zawsze można zamontować rolety zewnętrzne, które skutecznie chronią promienie słoneczne. Wówczas warto posiłkować się rozwiązaniami wewnętrznymi, oczywiście w odpowiedniej barwie.

Co ciekawe, kolor rolet chroni skutecznie wnętrze przed dopływem słońca. Ciemne rolety spotkać można na poddaszu, gdzie przez umieszczenie okien w dachu, słońce może być niezwykle uciążliwe. To m.in. w tym miejscu montaż rolet zewnętrznych może okazać się niemożliwy. Kolor rolety, taki jak granat, ciemny szary czy brązowy okaże się znakomitym rozwiązaniem do tego miejsca.

Natomiast propozycje zachowane w jasnych barwach nie ochronią pokoju przed promieniami słonecznymi. Całe światło i ciepło dostanie się do środka. Dlatego nie poleca się tej wersji kolorystycznej do mocno nasłonecznionych pokoi. 

Uciążliwe promienie słoneczne – jak z nimi walczyć?

Rolety chroniące przed słońcem to również wersje dzień i noc, które trzeba jedynie umiejętnie wykorzystać. Aby ochronić pomieszczenie przed dużą ilością promieni słonecznych, należy pozostawić rolety w pozycji nocnej, na cały okres, w którym jest zbyt dużo słońca, czyli również podczas dnia.

Możesz także wykorzystać ciekawe propozycje kolorystyczne, które stworzą dodatkową barierę. Wówczas również sprawdzą się kolory ciemno-szary, granatowy i brązowy. Bardzo dobre jakościowo rolety, w różnych ciekawych kolorach, a także wariantach, takich jak choćby dzień i noc, znajdziesz w sklepie online familyrollo.pl.

Firma wykonuje skuteczne osłony okienne na zamówienia, dzięki temu będą nie tylko praktyczne, ale dodatkowo będą prezentować się naprawdę atrakcyjnie: https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dzien-noc. Bez względu na to, czy wybierzesz jasne rolety, czy ciemne, warto pamiętać o tym, aby pasowały idealnie do wnętrza, a także spełniały właściwe swoje przeznaczenie. Są to podstawowe czynniki, które warunkują dobór najlepszych rolet do domu. Dodatkowym atutem jest fakt, że okna będą wówczas wyglądać wręcz zachwycająco bez względu na porę dnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak uruchomić pompę wody po zimie?

Następny artykuł
Laboratorium wytrzymałosciowe

Na czym polegają badania wytrzymałościowe?

Związane stanowiska