Koszt generalnego remontu mieszkania – jakie są koszty 2023?

młoda kobieta podczas tłumaczenia etapów projektu

Generalny remont mieszkania to jedna z najbardziej kosztownych prac budowlanych, jakie możesz wykonać. Wymaga ona gruntownego odświeżenia wszystkich lub większości elementów w mieszkaniu, od podstawowych prac remontowych, takich jak malowanie ścian, kładzenie podłóg i wymiana zużytych elementów, po bardziej zaawansowane prace, takie jak wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Na koszt generalnego remontu wpływ ma wiele czynników, w tym wielkość mieszkania, zastosowane materiały i koszt robocizny ekip od poszczególnych etapów. Jakie są więc koszty generalnego remontu mieszkania?

Rodzaje prac remontowych

Generalny remont mieszkania może obejmować wiele różnych prac remontowych, od drobnych napraw do dużych i zaawansowanych prac budowlanych, zupełnie jak podczas budowy nowego domu. Prace remontowe, które zazwyczaj są wykonywane podczas generalnego remontu, obejmują: malowanie ścian i sufitów, wymianę podłóg, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wymianę mebli i sprzętu AGD, wymianę okien i drzwi oraz wymianę instalacji grzewczych. Każdy z tych elementów może mieć wpływ na ostateczny koszt generalnego remontu.

Ceny materiałów i wykonawcy

Koszt generalnego remontu mieszkania zależy przede wszystkim od cen materiałów, które trzeba kupić oraz od kosztów wykonawcy. Cena materiałów będzie zależeć od rodzaju materiałów, które chcesz wykorzystać, od ich jakości i wielkości zamówienia. Koszty wykonawcy będą różnić się w zależności od rodzaju prac, które chcesz wykonać, i od wykonawcy, którego wybierzesz. Trudno jednoznacznie oszacować, ile będą kosztować materiały na dany etap. Zawsze jednak warto pamiętać, aby wybierać wysokiej klasy materiały, które posłużą nam na lata. W kontekście wykonawców warto pamiętać o dokładnym przygotowaniu zakresu prac budowlanych oraz spisaniu umowy. Przy sfinansowaniu kosztów remontu mieszkania, pomocna może okazać się wirtualna karta kredytowa.

Koszt generalnego remontu mieszkania 2023

Koszt generalnego remontu mieszkania może się znacznie różnić w zależności od wielkości mieszkania, wybranych materiałów i wykonawcy. Przy budżecie od 5 do 10 tysięcy złotych możesz wymienić podłogi, zmienić kolorystykę ścian, wymienić instalację elektryczną. Przy tym budżecie raczej nie starczy nam już na wymianę sprzętu AGD i RTV.

  • Przy budżecie od 10 do 20 tysięcy złotych możesz wymienić podłogi, zmienić kolorystykę ścian, wymienić instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, a także wymienić podstawowe meble.
  • Przy budżecie od 20 do 50 tysięcy złotych możesz wymienić podłogi, zmienić kolorystykę ścian, wymienić instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną, a także wymienić meble i sprzęt AGD, wymienić okna i drzwi oraz wymienić instalację grzewczą.
  • Przy budżecie powyżej 50 tysięcy złotych możesz wymienić wszystkie powyższe elementy, a także wykonać większe prace budowlane, takie jak wymiana ścian i sufitów, przebudowa łazienki lub kuchni.

Podczas remontu mieszkania, skala wydatków może okazać się przytłaczająca i zaskakująca, a dodatkowe płatności mogą wyrastać z dnia na dzień zupełnie niespodziewanie. Warto zawczasu zabezpieczyć się i zamówić kartę kredytowa od ręki, dzięki czemu potrzebne pieniądze zawsze będą na wyciągnięcie portfela.

Artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Okap kuchenny 40 cm - dlaczego go potrzebujesz?

Następny artykuł

Wykończenie mieszkania a akt notarialny

Związane stanowiska