Malowanie dachów – pędzlem czy pistoletem? Ile kosztuje malowanie dachu?

malowanie dachów

Zastanawiasz się, jakie są ceny malowania dachu? Nie wiesz, od czego zależy ta stawka? Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście powierzchnia dachu, jaką zamierzamy pomalować. Od tego, ile metrów kwadratowych posiada dach, będzie zależeć to, ile kosztuje malowanie dachu.

Wykonawca a cena za dwukrotne malowanie dachu

Na ostateczny koszt malowania dachu wpływ także będzie miał cennik firmy, na którą się zdecydujesz. Poszczególni fachowcy korzystają z różnych technologii. Z pewnością w innej cenie będzie malowanie dachu pistoletem, a w innej o dwukrotne malowanie dachu.

Malowanie rynien – cena i gwarancja

Cena malowania dachu oraz cena malowania rynien zależy również od tego, czy zależy ci na gwarancji. Robocizna oraz jakość stosowanych narzędzi i materiałów podczas procesu, jakim jest malowanie dachu z blachy, powinny być jak najlepsze. Malowanie dachów powinno być procesem długotrwałym, którego efekty będzie widać jeszcze przez długi czas.

Zazwyczaj firmy, które specjalizują się w malowaniu dachów oferują gwarancję na okres od 24 do 60 miesięcy. To dobre rozwiązanie dla tych wszystkich właścicieli domów, którzy wiedzą jak bardzo malowanie blachodachówki wpływa na aspekt wizualny budynku. Zdają sobie sprawę, że to, ile kosztuje malowanie dachu, ma bezpośredni wpływ na to, jak będzie prezentować się dom do nich należący.

Cena malowania dachu – stawiaj na jakość

Niemal wszystkie pokrycia dachowe należy regularnie odnawiać. Choć cena malowania dachu jest dodatkowym, regularnym kosztem, to nie można również nie wspomnieć o wpływie, jaki ma malowanie dachów na ogólny wygląd oraz stan budynku.

Sprawdź, ile kosztuje malowanie dachu w Internecie

W każdym większym mieście istnieje sporo firm specjalizujących się w tego typu usługach. Jeżeli nie wiesz, jakie są dokładne stawki w twoim regionie, wpisz w okno wyszukiwarki frazę: malowanie dachu cena forum dyskusyjne. Dzięki temu poznasz odpowiedzi na pytania, takie jak: czym pomalować dach pędzlem czy pistoletem czy też ile kosztuje malowanie dachu.

Czy lokalizacja ma wpływ na to ile kosztuje malowanie dachu?

Lokalizacja jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na to, ile kosztuje malowanie dachu. Cena będzie znacznie wyższa na przykład w Warszawie niż małej miejscowości. Tam, gdzie jest więcej mieszkańców, jest znacznie większe zapotrzebowanie na tego typu usługi. Dlatego też ceny za malowanie dachów będą tam wyższe.

Czym pomalować dach – pędzlem czy pistoletem?

Malowanie dachu pistoletem zdaje się być opcją najbardziej ekonomiczną i długotrwałą. Dach pomalowany w ten sposób prezentuje się niezwykle okazale. Farba rozprowadzona jest równomiernie. To doskonały sposób na malowanie dachu z blachy. Możesz także zdecydować się na malowanie dachu pędzlem. Jest to rozwiązanie bardziej tradycyjne, znane, jednak ma też swoje wady. Jakie? otóż za pomocą pędzla może nie udać ci się pokryć wszystkich szczelin. W efekcie, powierzchnia blachodachówki nie będzie zabezpieczona i odporna na wilgoć czy inne warunki atmosferyczne.

Malowanie dachu – ceny. Co je kształtuje?

Na to, ile kosztuje malowanie dachu, wpływa także rodzaj powierzchni. Ceny za malowanie dachów są najniższe w przypadku blachy. Z kolei ceny malowania dachu pokrytego dachówką lub też gontem będą już trochę wyższe. Różnica ta może sięgać nawet kilku lub kilkunastu zł za metr kwadratowy.

  1. Malowanie dachu z blachy oraz cena malowania dachu z innych materiałów

Koszt malowanie blachodachówki będzie zależeć od lokalizacji budynku. Dodatkowo, malowanie dachu z blachy trapezowej lub też blachodachówki będzie trochę droższe niż malowanie dachów z tradycyjnej blachy prostej. Wciąż cena malowania dachu będzie niższa niż w przypadku dachówki klasycznej.

Malowanie dachów agregatem

Najprościej farbę jest rozprowadzać agregatem. Agregat malarski sprawdzi się najlepiej w przypadku dachów o większej powierzchni. Cena malowania dachu spada, jeśli zdecydujesz się właśnie na tę technikę.

Samodzielne malowanie dachów

Istnieje kilka ważnych zasad, do których warto się dostosować podczas malowania dachu samodzielnie. Przede wszystkim, unikaj malowania w dni bardzo słoneczne. Przy wysokich temperaturach, ta czynność staje się niebezpieczna. Osoba trzymająca wałek lub agregat malarski może się poparzyć, a dodatkowo w farbie mogą pojawiać się bąble.

Odradzamy malowanie dachów wczesnym porankiem lub też późnym wieczorem. Wtedy wilgotność powietrza jest większa i farba może się rozwodnić. W takim przypadku nawet dwukrotne malowanie dachu może nie wystarczyć. Nie warto też wykonywać tej czynności jeśli zapowiadane są mrozy w przeciągu najbliższych kilku dni. Niezwykle istotne jest to, by nie robić tego w temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza. Farba nie pokryje dokładnie dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
lakiery do parkietu

Dobre lakiery do parkietu, czyli jakie? Jak wybrać idealny lakier parkietowy?

Następny artykuł
sufit podwieszany w kuchni

Sufit podwieszany w kuchni – przeżytek czy praktyczne i designerskie rozwiązanie?

Związane stanowiska