Zbiornik wody na budowie – jak to działa?
Jeśli na działce czy placu budowy nie masz dostępu do sieci kanalizacyjnej, rozwiązaniem może być np. własna studnia. Jej założenie wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia specjalistycznych badań geotechnicznych, a przy większej głębokości (powyżej 30 metrów) również pozwolenia na budowę. Jest jednak jeszcze jedna, o wiele prostsza i korzystniejsza opcja, a więc wynajem zbiornika na wodę. Zbiorniki dostępne są przeważnie w różnych litrażach: od 200 do nawet 9000 litrów. Cena wypożyczenia zależy właśnie od pojemności, ale i technologii zbiornika.
Zbiornik na wodę wraz z kompleksową obsługą
Na rynku działa szereg firm oferujących wynajem zbiorników do gromadzenia zarówno czystej, jak i brudnej wody. Najlepiej zdecydować się na wysokojakościowe rozwiązania, a więc zbiorniki wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego nawet na najtrudniejsze warunki. Jednym z ciekawszych i coraz popularniejszych modeli jest płaski zbiornik na wodę, dostępny np. w mToilet.pl.
Taki kształt zwiększa funkcjonalność zbiornika, a jego napełnianie i opróżnianie odbywa się całkowicie bezproblemowo. Wszystko dzięki wyposażeniu go w specjalny zawór odpowietrzający. Firma prowadząca wynajem może zająć się także dostawą pojemnika, jak również dostawą wody czy końcowym opróżnianiem zbiornika.
Woda na placu budowy. Dlaczego jest potrzebna?
W trakcie trwania budowy woda będzie potrzebna robotnikom do wszelkich prac z udziałem betonu. Jest potrzebna m.in. do uzyskania:
- kleju,
- zaprawy cementowej,
- cementu.
Co równie istotne, po zakończonej pracy należy zatroszczyć się o czystość wykorzystanego sprzętu i narzędzi. Nie należy zapominać także o pracownikach. Swobodny dostęp do wody nawet przy braku dostępu do sieci pomoże zadbać o ich higienę osobistą. Jak się zatem okazuje, źródło wody na działce budowlanej to konieczność.
Jeśli nie można skorzystać z kanalizacji, warto zainteresować się wynajmem mobilnego zbiornika wody. To oczywiście rozwiązanie o charakterze tymczasowym, jednak jest odpowiednie, aby sprawnie zrealizować budowę domu. Zwykle w tym celu wystarczy wypożyczenie jednego zbiornika o odpowiedniej pojemności. Koszty takiej usługi są przystępne, a kompleksowość obsługi przez firmy wynajmujące zbiorniki przekonuje do tego rozwiązania coraz więcej osób.
Uzupełnianie zbiorników na wodę na budowie
Kiedy już zaopatrzysz się w odpowiednie zbiorniki, pozostaje kwestia ich regularnego napełniania. Możesz skorzystać z deszczówki, jeśli pogoda temu sprzyja, zdecydować się na doprowadzenie wody od sąsiada za jego zgodą czy samodzielne przewożenie zbiornika wodą np. do rodziny. W niektórych regionach Ochotnicza Straż Pożarna pomaga mieszkańcom w takich sytuacjach, napełniając zbiorniki na wodę na budowie. Na szczęście obecnie możesz zamówić dostawę wody również u przedsiębiorcy, od którego wynajmujesz zbiornik.
Pojemniki z wodą to rozwiązanie na tyle uniwersalne, że sprawdza się nie tylko w przypadku placu budowy. Zbiornik o pojemności kilku tysięcy litrów w zupełności wystarcza, aby mogła z niego skorzystać rodzina wypoczywająca na działce rekreacyjnej, kempingu czy polu namiotowym. W rzeczywistości zbiornik na wodę przyda się wszędzie tam, gdzie konieczne jest gromadzenie zapasu czystej wody i swobodny dostęp do niej.
Pamiętaj, że w przypadku budowy domu o dostęp do źródła wody powinieneś zadbać jeszcze przed rozpoczęciem prac. Dokładnie przemyśl potrzeby, jakie mogą się pojawić, aby pracownicy mogli sprawnie działać bez przeszkód.
Materiał promocyjny.