Niezależność od sieci wodociągowej: dlaczego zbiornik na wodę to idealne rozwiązanie dla działek i placów budowy?

Obecnie trudno wyobrazić sobie dom bez dostępu do bieżącej wody i kanalizacji. To udogodnienie, które stało się standardem, a każda awaria związana z siecią kanalizacyjną może prowadzić do dysfunkcji gospodarstwa domowego. Woda jest jednak niezbędna również już podczas wznoszenia domu na placu budowy. Przygotowanie tynku czy zaprawy nie będzie możliwe bez jej udziału. Jak uzyskać swobodny i niezależny dostęp do wody na budowie?

Zbiornik wody na budowie – jak to działa?

Jeśli na działce czy placu budowy nie masz dostępu do sieci kanalizacyjnej, rozwiązaniem może być np. własna studnia. Jej założenie wiąże się jednak z koniecznością przeprowadzenia specjalistycznych badań geotechnicznych, a przy większej głębokości (powyżej 30 metrów) również pozwolenia na budowę. Jest jednak jeszcze jedna, o wiele prostsza i korzystniejsza opcja, a więc wynajem zbiornika na wodę. Zbiorniki dostępne są przeważnie w różnych litrażach: od 200 do nawet 9000 litrów. Cena wypożyczenia zależy właśnie od pojemności, ale i technologii zbiornika.

Zbiornik na wodę wraz z kompleksową obsługą

Na rynku działa szereg firm oferujących wynajem zbiorników do gromadzenia zarówno czystej, jak i brudnej wody. Najlepiej zdecydować się na wysokojakościowe rozwiązania, a więc zbiorniki wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego nawet na najtrudniejsze warunki. Jednym z ciekawszych i coraz popularniejszych modeli jest płaski zbiornik na wodę, dostępny np. w mToilet.pl.

Taki kształt zwiększa funkcjonalność zbiornika, a jego napełnianie i opróżnianie odbywa się całkowicie bezproblemowo. Wszystko dzięki wyposażeniu go w specjalny zawór odpowietrzający. Firma prowadząca wynajem może zająć się także dostawą pojemnika, jak również dostawą wody czy końcowym opróżnianiem zbiornika.

Woda na placu budowy. Dlaczego jest potrzebna?

W trakcie trwania budowy woda będzie potrzebna robotnikom do wszelkich prac z udziałem betonu. Jest potrzebna m.in. do uzyskania:

  • kleju,
  • zaprawy cementowej,
  • cementu.

Co równie istotne, po zakończonej pracy należy zatroszczyć się o czystość wykorzystanego sprzętu i narzędzi. Nie należy zapominać także o pracownikach. Swobodny dostęp do wody nawet przy braku dostępu do sieci pomoże zadbać o ich higienę osobistą. Jak się zatem okazuje, źródło wody na działce budowlanej to konieczność.

Jeśli nie można skorzystać z kanalizacji, warto zainteresować się wynajmem mobilnego zbiornika wody. To oczywiście rozwiązanie o charakterze tymczasowym, jednak jest odpowiednie, aby sprawnie zrealizować budowę domu. Zwykle w tym celu wystarczy wypożyczenie jednego zbiornika o odpowiedniej pojemności. Koszty takiej usługi są przystępne, a kompleksowość obsługi przez firmy wynajmujące zbiorniki przekonuje do tego rozwiązania coraz więcej osób.

Uzupełnianie zbiorników na wodę na budowie

Kiedy już zaopatrzysz się w odpowiednie zbiorniki, pozostaje kwestia ich regularnego napełniania. Możesz skorzystać z deszczówki, jeśli pogoda temu sprzyja, zdecydować się na doprowadzenie wody od sąsiada za jego zgodą czy samodzielne przewożenie zbiornika wodą np. do rodziny. W niektórych regionach Ochotnicza Straż Pożarna pomaga mieszkańcom w takich sytuacjach, napełniając zbiorniki na wodę na budowie. Na szczęście obecnie możesz zamówić dostawę wody również u przedsiębiorcy, od którego wynajmujesz zbiornik.

Pojemniki z wodą to rozwiązanie na tyle uniwersalne, że sprawdza się nie tylko w przypadku placu budowy. Zbiornik o pojemności kilku tysięcy litrów w zupełności wystarcza, aby mogła z niego skorzystać rodzina wypoczywająca na działce rekreacyjnej, kempingu czy polu namiotowym. W rzeczywistości zbiornik na wodę przyda się wszędzie tam, gdzie konieczne jest gromadzenie zapasu czystej wody i swobodny dostęp do niej. 

Pamiętaj, że w przypadku budowy domu o dostęp do źródła wody powinieneś zadbać jeszcze przed rozpoczęciem prac. Dokładnie przemyśl potrzeby, jakie mogą się pojawić, aby pracownicy mogli sprawnie działać bez przeszkód.

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
remont salonu

Remont salonu – zakres prac remontowych

Następny artykuł

Koszenie trawy – prawidłowa technika oraz potrzebne sprzęty

Związane stanowiska