Aranżacja kuchni w intrygujących kolorach

O ile klasyczne białe kuchnie są zawsze eleganckim wyborem, to wprowadzenie oryginalnych kolorów do aranżacji może nadać takiemu pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Dziś coraz częściej jest ono miejscem, w którym nie tylko gotujemy i spożywamy posiłki, ale również spędzamy czas z bliskimi. Dlatego warto zadbać o to, aby kuchnia była zarówno funkcjonalna, jak i pięknie urządzona. Podpowiadamy, jakie kolory farb do kuchni warto wybrać, by stworzyć intrygującą aranżację.

Źródło zdjęcia: tikkurila.pl

Zielony – kolor natury i harmonii

Wyjątkowo popularny w ostatnich latach zielony to kolor kojarzony przede wszystkim z naturą. Wprowadzenie go do kuchni może stworzyć atmosferę harmonii i równowagi. Zielone meble czy akcesoria dodadzą wnętrzu wyjątkowej świeżości. Trzeba zauważyć, że istnieje wiele odcieni zieleni do wyboru – od delikatnych pasteli po głębsze, intensywne barwy.

My polecamy wykorzystać ciepły odcień bazylii do pomalowania np. dolnych szafek kuchennych. Świetnie w takim przypadku sprawdzi się emalia do drewna i metalu Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40. Wspomniany odcień bazylii M384 Basilica z kolekcji Tikkurila Symphony świetnie będzie komponować się z drewnem tworząc przytulny i naturalny wystrój oraz z bielą, dodatkowo podkreślając czystość i lekkość wnętrza. Można go również łączyć z nieco odważniejszymi akcentami kolorystycznymi.

Czerwony – energia i radość

Odcienie czerwonego oraz pomarańczowego to bardzo nieoczywiste kolory farb do kuchni (www.tikkurila.pl). Dodanie ich do kuchni może ożywić przestrzeń, wprowadzając bardzo pozytywne wibracje.

Czerwone akcenty w odcieniu dojrzewających pomidorów M316 Tomato, dodadzą kuchennemu wnętrzu ciepła. Można z powodzeniem wprowadzić je do aranżacji jako hokery, misy czy półki. Warto pamiętać, że takie kolory farb do kuchni są bardzo wyraziste, dlatego najlepiej stosować je w umiarkowanych ilościach, aby uniknąć efektu przytłoczenia.

Nieoczywiste połączenie zieleni i czerwieni

Połączenie dwóch opisanych barw będzie niezwykle intrygujące. Zieleń, odzwierciedlająca naturę i spokój doskonale kontrastuje z energetycznym i radosnym odcieniem czerwonego. Można zastosować oba kolory w równych proporcjach, aby uzyskać wyważony efekt, lub postawić na jedną barwę jako dominującą, a drugiej użyć jako akcent. Balans między dwoma intensywnymi odcieniami osiągniemy również poprzez wykorzystanie neutralnych kolorów jako tła, na przykład bieli, beżu czy szarości. Dzięki temu zielony i odcień czerwieni będą się wzajemnie uzupełniać, wydobywając swoje piękno.

Materiał promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
gdzie zgłosić źle wykonany remont

Gdzie zgłosić źle wykonany remont?

Następny artykuł
gdzie zgłosić uciążliwy remont

Gdzie zgłosić uciążliwy remont? Co mogą współlokatorzy?

Związane stanowiska