Nowoczesna łazienka – jaką umywalkę i armaturę wybrać?

Choć w łazience nie spędza się dużej ilości czasu, to musi być to funkcjonalne, ale i estetyczne pomieszczenie. Ważne są nie tylko pięknie wykończone ściany czy podłoga, ale również armatura łazienkowa, umywalka czy wanna. Jak dobrać do siebie te elementy, by całość była spójna, a jednocześnie praktyczna i elegancka?

W jakich odcieniach urządzić nowoczesną łazienkę?

Łazienka często nie jest dużym pomieszczeniem, a z racji na jej przeznaczenie powinno być tam jasno. Szczególnie panie potrzebują światła, by zrobić poranną toaletę i wykonać perfekcyjny makijaż. W nowoczesnej łazience warto postawić na jasne odcienie, które można przełamać czernią lub drewnem. Biała umywalka, wanna czy prysznic będą doskonale komponować się ze ścianami ecru i ciemną betonową lub grafitową podłogą. Do tego czarne akcesoria łazienkowe, takie jak uchwyt na papier, stojak na ręcznik czy mydelniczka i wnętrze będzie efektowne. Jeśli łazienka jest duża, to można pokusić się o ciemne ściany z drewnianymi meblami i białą armaturą. W takim wnętrzu istotne będzie mocniejsze główne oświetlenie, ale nie wolno zapomnieć też o listwie LED, dzięki której można uzyskać fantastyczny klimat. 

Jaką umywalkę wybrać?

Niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów łazienki jest umywalka, której używa się najczęściej w tym pomieszczeniu. To ona stanowi centralny punkt i powinna być nie tylko dopasowana do pozostałego wyposażenia, ale również powinna być nowoczesna. Do wyboru są modele wpuszczane w blat i nablatowe. Umywalki wpuszczane w blat są częścią szafki, w której najczęściej przechowuje się środki czystości. Umywalki nablatowe prezentują się elegancko i oryginalnie i chętnie są wybierane do nowoczesnej łazienki. Umywalka nablatowa – https://www.castorama.pl/lazienka/umywalki-lazienkowe/nablatowe.cat to też oszczędność miejsca w szafce. Można na blacie dodatkowo ustawić mydło lub inne akcesoria, a z racji tego, że takie umywalki dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, to bez problemu można je dopasować do każdej stylizacji. 

Jak dobrać baterię do umywalki?

Przy zakupie umywalki najlepiej od razu pomyśleć baterii, która powinna być kompatybilna z umywalką, ale też i funkcjonalna. Do wyboru są baterie montowane w ścianie, na blacie, a także na umywalce. Sposób montażu to nie jedyny wyznacznik podczas zakupów, gdyż należy uwzględnić przede wszystkim rozmiar i długość wylewki. Do umywalki nablatowej pasować będzie stojąca bateria montowana na blacie, ale też ścienne modele będą zjawiskowo się prezentować. Bateria powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów i warto też przy okazji sprawdzić, czy producent nie zastosował w konkretnym modelu ochronnej powłoki ułatwiającej utrzymanie armatury w czystości. Styl baterii powinien być dopasowany do stylu umywalki i całej łazienki. Producenci zadbali o to, by do każdej stylistyki można było dobrać odpowiednią baterię. Jeśli wnętrze jest eleganckie, to umywalka powinna być glamour, a bateria może mieć połyskującą na złoto powierzchnię.

Jak ekskluzywnie zaaranżować łazienkę?

Niewielkimi drobiazgami można stworzyć niesamowite wnętrze, które będzie eleganckie, stylowe i jednocześnie praktyczne. W łazience nie stawia się na dekoracje, choć tych nie powinno też zabraknąć. Efekt wow można osiągnąć, wybierając gustowną umywalkę, nietuzinkową baterię i dodatki, które zwieńczą dzieło. Aranżując łazienkę, należy na początku pomyśleć, w jakiej stylizacji ją urządzić. Z racji tego, że wybór wyposażenia czy elementów wykończeniowych jest duży, to można uzyskać efekt nowoczesny, vintage, klasyczny czy industrialny. Ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia, choć oczywiście należy pamiętać, by nie przesadzić z dodatkami. Często mniej znaczy lepiej i tego warto się trzymać nawet podczas urządzania łazienki w stylu pałacowym. Czasami jeden mały drobiazg wystarczy, by wnętrze zmieniło oblicze. Nie trzeba też robić poważnego remontu. Wystarczy wymienić umywalkę i kupić nową baterię, a do tego dołożyć zestaw akcesoriów łazienkowych i można odmienić całkowicie wnętrze za nieduże pieniądze. 

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

5 powodów, dla których warto wybrać lustro z oświetleniem

Następny artykuł

Drzwi przeciwpożarowe w ochronie ppoż.

Związane stanowiska