Jak sprawdzić gdzie ucieka ciepło w domu?

Nawet jeśli ktoś decyduje się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego, nadal istnieje ryzyko wystąpienia problemów z termoizolacją. Na pierwszy rzut oka można nie dostrzec problemu, dlatego najlepszym rozwiązaniem staje się użycie specjalistycznego sprzętu.

W jaki sposób zweryfikować straty ciepła w domu?

 Odbiór mieszkania najlepiej przeprowadzić z fachowcem ze względu na to, że ma wiedzę, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt. Jest on w stanie zlokalizować miejsca w postaci mostków termicznych. Zostanie określony kierunek i wielkość strumienia przepływu ciepła. Oczywiście w przypadku okien i drzwi bardzo łatwo o znalezienie strat ciepła, wystarczy przyłożyć do nich rękę, aby poczuć ruch powietrza. Świadczy to o braku szczelności stolarki drzwiowej lub okiennej. Niestety mostki cieplne powodują dyskomfort termiczny, zwiększają także koszty ogrzewania pomieszczeń. Z kolei sposobem obrazowym jest badanie termowizyjne. Na podstawie termogramu możliwe staje się zauważenie, w jakich konkretnie obszarach występują straty ciepła w poszczególnych pomieszczeniach.

Szybki sposób na sprawdzenie mostków termicznych w budynku

Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego, w jakich miejscach ucieka ciepło w budynku, jest skorzystanie z usług fachowca, który wykona badanie kamerą termowizyjną. Za jej pomocą można zweryfikować rozmaite błędy izolacji zewnętrznej, zawilgocenia w ścianach, wadliwą instalację wodną. Badanie termowizyjne wskaże dokładnie, w których miejscach są przedmuchy przy oknach i gniazdkach. Można za jego pomocą potwierdzić niewłaściwe działanie wentylacji, źle wykonaną izolację poddasza.

Na ekranie kamery termowizyjnej ukażą się miejsca wskazujące na wszystkie straty ciepła. Z urządzenia korzysta się przede wszystkim podczas odbioru mieszkania lub domu, gdy chce się dokładnie sprawdzić stan techniczny nieruchomości. Jeśli ktoś zauważy nieuzasadniony wzrost kosztów związanych z ogrzewaniem budynku, warto pomyśleć o wykonaniu badania termowizyjnego. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że źródłem problemów jest nieszczelna izolacja.

Materiał promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Czy umowa deweloperska jest bezpieczna?

Następny artykuł
szafa przesuwana z lustrem rouen i2

Szukamy modnych i pojemnych szaf do przedpokoju. O czym należy pamiętać?

Związane stanowiska