Jak wybrać odpowiednie lampy na schody? Podpowiadamy!

Oświetlenie schodowe to stylowy dodatek do wnętrz, który wpływa na estetykę i funkcjonalność przestrzeni. To ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na podświetlenie każdego stopnia. Już nie musisz po zmroku włączać światła w całym pomieszczeniu, aby wejść po schodach. Wystarczy Ci energooszczędne oświetlenie LED. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie i jak wybrać lampy na schody pasujące do wnętrza. Stwórz wyjątkową przestrzeń, z której korzystanie będzie należało przyjemne.

Zwróć uwagę na rodzaj oświetlenia

Na rynku proponowane są różnorodne lampy schodowe, które różnią się rodzajem. Dostępne są zarówno kinkiety, oświetlenie sufitowe, jak i niewielkie diody montowane bezpośrednio przy stopniach.

Kinkiety doskonale sprawdzą się jako wydajne źródło światła, a przy tym będą dekoracją wnętrza. Zamontowane na ścianie dopełnią stylistykę schodów, a przy tym dokładnie oświetlą każdy stopień. Na rynku można znaleźć lampy w różnorodnym stylu. Dostępne są zarówno kinkiety z licznymi zdobieniami do tradycyjnych przestrzeni, jak i bardziej minimalistyczne rozwiązania do nowoczesnych wnętrz.

Równie popularnym wyborem jest oświetlenie sufitowe, W przypadku schodów i korytarzy najlepiej sprawdzają się halogeny, które komponują się z sufitem i nie zabierają przestrzeni nad głową. Stanowią nowoczesny wybór do korytarzy i pozwalają wieczorem podkreślić wygląd każdych schodów.

Oświetlenie przyschodowe to ostatni rodzaj produktów. Pozwala na podświetlenie pojedynczych stopni. Gwarantuje nowoczesny design i znakomicie wygląda w nocy. Wymaga jednak zakupu dużej liczby żarówek i jest najbardziej problematyczne w montażu.

Nie zapominaj o stylu

Wybierając lampy na schody, nie można zapomnieć o stylistyce. Wysoka funkcjonalność to bowiem tylko jeden z istotnych aspektów w przypadku tego rodzaju produktów.

Decydując się na oświetlenie, warto zwrócić uwagę, w jakim stylu wykonane są schody i reszta wnętrza. W nowoczesnych lub minimalistycznych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się halogeny montowane w suficie lub kinkiety o nowoczesnej prezencji. Oprawy w kolorze czarnym lub wykonane z metalu świetnie dopełnią aranżację i stworzą spójną całość ze schodami ze szkła lub betonu. Najlepiej w takiej sytuacji zdecydować się na żarówki emitujące zimne lub dzienne światło.

W przypadku klasycznych schodów drewnianych i wnętrz retro warto rozważyć kinkiety z licznymi zdobieniami. Doskonale sprawdzą się tutaj drewniane dodatki i światło w ciepłym kolorze. Dobrze wybrane oświetlenie będzie tworzyło ze schodami spójną całość.

Odpowiednia moc i rodzaj żarówek

Za funkcjonalność oświetlenia schodów odpowiadają prawidłowo dobrane żarówki. Obecnie najbardziej optymalne są lampy LEDowe, które charakteryzują się niskim poborem energii, a przy tym wysoką wydajnością. Wystarczą już halogeny o mocy kilku watów, aby skutecznie podświetlić całe schody i uczynić chodzenie po nich komfortowym i bezpiecznym. Jeżeli wybierasz gotowe zestawy lub same oprawy to zwróć uwagę czy pozwalają na zastosowanie halogenów LEDowych. Dzięki temu zaoszczędzisz na energii oraz będziesz cieszył się długim działaniem wszystkich lamp. W razie awarii bardzo łatwo również wymienisz żarówkę na zupełnie nową.

Decyzja o mocy zależy w głównej mierze od ilości źródeł światła. W przypadku wielu punktów możesz zdecydować się na słabsze halogeny. W sytuacji, gdy oświetlenie ma być realizowane tylko z jednego punktu, należy sięgnąć po mocniejsze żarówki.

Gdzie kupić najlepsze lampy na schody?

Wybierając najlepsze lampy, warto skierować się do renomowanych sklepów, które proponują szeroki wybór towarów. Z bogatej oferty łatwiej będzie dopasować konkretny rodzaj oświetlenia, który sprawdzi się we wnętrzu. Najlepsze oferty na lampy na schody obejmują zarówno propozycje klasyczne, jak i retro. Wybierzesz dzięki temu najlepsze do swojego wnętrza produkty. Schody zyskają nie tylko zdecydowanie lepszy wygląd, ale przede wszystkim większą funkcjonalność. Nawet po zmroku korzystanie z nich będzie w pełni bezpieczne i komfortowe.

Treść promocyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Jak poprawić wentylację w mieszkaniu? – sprawdzone metody

Następny artykuł

Zalety korzystania z jacuzzi

Związane stanowiska